Yıkılmaz lakaplı Sporcu Covid19 Yüzünden Tanınamaz Hale Geldi!

Yıkılmaz lakaplı sporcu Ahmad Ayyid, koronavirüs nedeniyle 27 kilo vererek oldukça uzun bir süredir komada kaldı! Hayatta kalmayı başaran sporcu oldukça yoğun bir kas kütlesi kaybetti!

Güçlü fiziği ile kendini her fırsatta gösteren, oldukça etkili bir sporcu olan Ahmed Ayyid için zor anlar yaşatan Covid 19, güçlü fiziği ve yapısı ile pek çok yarışmanın kazananı olan Ahmed Ayyid için oldukça sıkıntılı zamanlar yaşatıyor. Tam anlamıyla tanınamaz olan ünlü sporcu için söylenecek pek çok söz var. Tüm dünya üzerinde ortalama 11 milyon insana ulaşan ve ulaşmaya da devam eden coronavirüsü, fiziken güçlü olan ama metobolizması güçsüz olan pek çok insanı etkilemeye devam ediyor.

ABD üzerinde gerek fiziği, gerek şampiyonluğu, gerek ise ağırlık kaldırma yarışmalarındaki etkili performansı ile yıkılmaz lakaplı olan Ahmad Ayyad, bu konuda koronavirüse yakalandı ve ardından kas kütlesinin büyük kısmını kaybetti! Haliyle de bu durum kendisini tanınamaz hale getirdi.

Yıkılmaz lakaplı sporcu 27 kilo kaybetti!

25 gününü komada geçiren ünlü sporcu, hem gücüyle hem de yapısı ile bir an önce bu durumu atlatacak gibi görünüyordu. 27 kilo kaybetmesinin yanında ölümün eşiğinden döndüğünü belirten sporcu, koma sürecinde vücudunda bütün kaslarını erittiğini söyledi.

Güçlükle nefes aldığını belirten profesyonel sporcu, bu konuda ciğerlerinin ve kalbinin oldukça fazla zarar gördüğünü açıkladı. Keza nefes almanın da adeta işkence haline geldiğini söyledi. Koma sonrası ise yutkunmayı dahi unuttuğunu söyleyen ünlü sporcu, bu süreçte de özel olarak konuşma dersleri aldığından bahsetti.

Yıkılmaz lakaplı sporcu kaslarını hareketsizlikten mi kaybetti?

Sosyal medya üzerindeki bir diğer yorum ise ünlü sporcunun kaslarını kaybetme sebebinin koronadan ziyade uzun süreli hareketsizlik olduğu oldu. İnsanlar bu konuda kendine has bir yorumda bulunarak çok daha aktif bir seçeneğe dahil olmak istiyor. Kilo vermek konusunda hareketsiz olduğundan dolayı kaslarının eridiğini söyleyen kişilere ek olarak, bir de virüsün kaslardan yediğini söyleyenler var.

Bu durum ne kadar daha kendini gösterir ya da sporcu abimiz bu sorunu ne zaman çözer bilmiyoruz ama kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Yorum yapın