Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeniden Refah Partisi: AK Parti ile İttifak Görüşmeleri Durma Noktasında

Yeniden Refah Partisi, AK Parti ile ittifak görüşmelerinin durduğunu açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, parti lideri Fatih Erbakan ile yaptığı görüşmede “Biraz daha bekle. İstanbul, Ankara ve İzmir’de hemen aday açıklama” çağrısında bulunduğu iddia edildi. Yapılan bu görüşmenin ardından parti, büyükşehirlerde aday açıklamak için beklemeye geçti.

Yeniden Refah Partisi: AK Parti ile İttifak Görüşmeleri Durma Noktasında

Yeniden Refah Partisi: İttifak Görüşmeleri Durdu

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, önceki gün yaptığı açıklamada, ittifak görüşmelerinin durduğunu belirtti. Görüşmelerde tıkanma yaşanması sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, parti lideri Fatih Erbakan ile bir görüşme gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Erdoğan’dan Erbakan’a “Biraz Daha Bekle” Çağrısı

Kulislerde konuşulanlara göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Fatih Erbakan ile yaptığı görüşmede “Biraz daha bekle. İstanbul, Ankara ve İzmir’de hemen aday açıklama” dediği ifade ediliyor. Parti yetkilileri, bu çağrı üzerine büyükşehirlerde aday açıklamak için beklemeye geçti.

Bekleme Kararı Alındı

Yapılan bu görüşme sonrası Yeniden Refah Partisi’nin, İstanbul, Ankara ve İzmir için aday açıklamak için beklemeye geçtiği konuşuluyor. Müzakerelerin olumlu sonuçlanmaması durumunda, parti adaylarını açıklayacak.

Ankara ve İstanbul İçin Sürpriz İsimler Gündemde

Yeniden Refah’ta İstanbul adaylığı için Merhum Necmeddin Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz’ün adı öne çıkıyor. Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç’ın ismi de İstanbul adaylığı için kulislerde anılıyor. Ankara adaylığı için ise YRP’de devam eden istişarelerde iki isim öne çıkıyor. Suat Kılıç, İstanbul için düşünüldüğü gibi Ankara için de değerlendiriliyor. Partinin Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner’in adı da Ankara için anılıyor.