Xiaomi Redmi Note 9 Pro İnceleme

Çok uzun zamandır beklenen Redmi Note 9 Pro android işletim sistemine sahiptir. Telefonun ön ve arka yüzünde Corning Gorilla Cam 5 ürünü ile korumalı cama sahiptir. Cihaz buzul beyazı, tropikal yeşili ve yıldızlararası grisi olarak üç farklı renkte kullanıcılara sunulmuştur. Xiaomi bu telefonu 209 gram ağırlığında ve 8,8 milimetre kalınlığında tasarlamıştır Boyutları 165.5×76.7 olarak tasarlanmıştır.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6,67 inç ekran büyüklüğüne sahiptir. Cihaz 1080×2400 çözünürlüğü ile gelen LCD ekran ve ön ekran damla çentikli model olarak tasarlanmıştır. Telefon işlemcisi Snapdragon 720G’dur. 8 çekirdeğe sahip bu işlemci, telefon performansının artmasına yardımcı olmuştur. Telefona genel olarak baktığımızda ise hızlı bir performans telefonu olması gözümüze çarpmaktadır. Xiaomi Redmi Note 9 Pro 64 ile 126 GB arası depolama alanı sunmaktadır ve 6 GB RAM’a sahiptir. Telefon toplamda 5 kameraya sahiptir. Arka yüzünde 4 ve ön yüzünde 1 kamera bulunmaktadır. Ana kameralar 64 megapiksel çözünürlüğünde ve f/1.9 diyaframına sahiptir. Yardımcı kameralar ise 8 megapiksel çözünürlüğe f /2.2 diyaframına sahiptir. Makro özellikli kamera ve derinlik algılayan kamerada 2 megapiksel çözünürlük ve f/2.4 diyafram değerleri bulunmaktadır. Ön kamerada 16 megapiksel çözünürlük ve f/2.5 diyafram bulunmaktadır.

Hızlı Şarj Özelliği

Redmi Note 9 Pro’nun piksel yoğunluğu 395 ppi olarak belirtilmiştir. Telefonun batarya özelliklerine gelecek olursak batarya tarafında 5020 mAh boyutunda batarya gözümüze çarpmaktadır. 30 Watt gücü ile çalışan bir adaptöre sahiptir. Cihazın hızlı şarj özelliği bulunduğu belirtilmektedir. Bağlantı özelliğine gelecek olursak Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Wi-Fi 5 ve Bluetooth 5.0 desteklemektedir. Özelliklerinin arasında telefonun su sıçramalarına karşı dayanaklı olduğu da göze çarpmaktadır

Yorum yapın