VALİ ARSLANTAŞ, DUR İHTARINA UYMAYAN ARACIN ÇARPMASI SONUCU YARALANAN POLİS MEMURU ADATEPE’Yİ HASTANEDE ZİYARET ETTİ

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, Bucak Bölge Trafik uygulama noktasında ekipler tarafından durdurulmak istenen aracın, dur ihtarına uymayarak çarpıp yaraladığı görevli polis memuru Rafet Adatepe’yi tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
Polis Memuru Adatepe’nin Genel durumuyla ilgili kendisinden ve hastane yetkililerinden bilgi alan Vali Arslantaş, geçmiş olsun dileklerini ileterek, çarpan aracın yakalandığını belirtti ve acil şifalar diledi.
Vali Arslantaş, Bucak Devlet Hastanesinde gerçekleştirdiği ziyaret sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada;
“Öncelikle yaralanan Polis Memurumuza, ailesine ve emniyet teşkilatımıza geçmiş olsun diyoruz, Rabbim beterinden saklasın.
Bugün 22:30 sıralarında Bucak Bölge Trafik Kontrol noktasında durdurulmaya çalışılan bir araç maalesef görevli polis memurumuza çarpıyor.  Sonrasında ekiplerimiz tarafından kovalamaca sonucu hızlı bir şekilde araç ve sürücüsü yakalandı. Şuanda òğrendiğim sürücü 2.56 promil alkollü çıktı.
Bundan sonraki kısmını adalet teşkilatımız devralıyor. Yaşanmasa dediğimiz bir olay, ama halkımızın huzur ve güvenliği için 7 gün 24 saat görev başındayız, arkadaşlarımızda bu görev bilinci içerisinde çalışıyorlar, ben tekrar geçmiş olsun diyorum.” dedi.
Vali Arslantaş’a ziyareti sırasında Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal eşlik ettiler.

Yorum yapın