Vaktin Nasıl Geçtiğini Anlayamayacağınız İnternet Siteleri

Özellikle içinde bulunduğumuz bu karantina günlerinde evde eğlenceli vakit geçirmemizi sağlayacak internet sitelerini sizler için derledik.

1- futureme.org

Bu site size gelecekteki kendinize mail atmanızı sağlıyor. Kendinize geleceğe yönelik mail hazırlayıp ardından da gönderilmesini istediğiniz zamanı seçebilirsiniz. Bu sayede site gelecekte belirlediğiniz tarihte size mailinizi yollayacaktır. Şu anki ruh halinizle ve dünyanın içinde bulunduğu durumla ilgili gelecekteki kendinize mail atmak iyi bir fikir olabilir.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

2-flightradar24.com

Meraklısına oldukça eğlenceli ve vakit geçirebileceği tarzda bir site. Sitede uçakların gelip gittiği yerleri şu anda nerede olduklarını dünya haritası üzerinde görebilmeniz mümkün. Koronavirüs nedeniyle uçak seferleri azalmış olsa da seferleri devam eden ve takip edilecek birçok uçak olduğuna eminiz.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

3-mynoise.net

Bu site sayesinde evde kaldığınız süre boyunca dışarıda gidemediğiniz birçok yerin sesinin dinlemeniz mümkün. Örneğin sakin bir deniz kenarında sahile vuran dalgaları veya bir ormanın içerisinde bulunan kuşların cıvıltısını dinleyebilirsiniz. Üstelik bu ortamların seslerini birleştirip kendinize göre kişiselleştirilmiş bir ses oluşturmanız da mümkün.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

4-weavesilk.com

Sadece mouse imlecinizi kullanarak ve tabi ki sitenin de büyük yardımıyla ortaya şahane çizimler ve desenler çıkarmanız mümkün. Yaratıcılığınız konuşturabileceğiniz harika bir ortam.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

5-radio.garden

Bu site sayesinde dünya üzerindeki bütün rayyo yayınlarına ulaşabilmeniz mümkün. Üstelik bunun için dünya üzerinden istediğiniz bir noktayı seçmeniz yeterli. Seçtiğiniz nokta üzerindeki radyo kanalında o anda çalınan şarkıyı canlı olarak dinleyebilirsiniz. Oturduğunuz yerden birçok kültürden müziğe ulaşmanız böylece mümkün hale geliyor.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

6-geacron.com

Site size MÖ 3000 yılından günümüze kadar olan tüm zamanların dünya haritasını gösteriyor. Sitede yapmanız gereken tek şey görmek istediğiniz yılı seçmeniz. Ardından site size dünya üzerinde o yıllardaki medeniyetlerin sahip oldukları toprakları gösterecektir.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Eğer daha fazla liste içeriğinden anında haberdar olmak isterseniz sitemize abone olarak bildirimleri açabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya kanallarımızdan da bizleri takip edebilirsiniz.

Yorum yapın