Vajina Kararması Nasıl Geçer?

Bikini bölgesinde farklı nedenler ile ortaya çıkabilen kararmalar bayanların kendilerini kötü hissetmelerine neden olabilir. Partnerleri ile cinsel ilişki yaşama sırasında kendini daha kötü ve daha çirkin hisseden bayanlar bu sorunun çözümü için vajina kararması konusunda araştırmalar yapar.

Bizde bugün merak eden ve bu tür sorun yaşayıp çözümünü arayan bayanlar için vajina kararması nasıl geçer sorusunun ve diğer merak edilen soruların cevaplarını vermek istiyoruz.

Vajina kararması, zaman zaman çiftler arasında cinsel soğukluğa neden olabilen bir durumdur. Hem kadının, hem erkeğin görüntü konusunda rahatsız olabileceği vajina kararması, çözümü olan bir sorundur. Vajina kararmasının çözümüne geçmeden önce kısaca vajina kararmasının nedenlerinden bahsetmek istiyoruz.

Vajina kararmasının başlıca nedenleri;

  • Hatalı epilasyon, sürekli jilet ile bölgenin traş edilmesi,
  • Yanlış iç çamaşırı seçimi, alerji yapıcı kumaşların kullanımı,
  • Sürekli bölgenin terlemesinden kaynaklanan kararmalar,
  • Farklı cilt sorunlarının neden olduğu durumlar, olarak sayılabilir.

Kısaca vajina kararması neden olur sorusunun cevabını verdikten sonra şimdi de bu kararmaların geçmesi için uygulanabilecek yöntemler ve karışımları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Zeytinyağı Masajı: Duş alma ya da banyo öncesinde bir miktar saf doğal zeytin yağı ile vajina ve çevresine masaj yapılarak bölgenin beyazlaması sağlanabilir. Zeytin yağı içeriğindeki doğal maddeler ve yumuşatıcı etkisi ile ölü derileri temizleyerek arındırır. Bu şekilde bölgenin beyazlamasını sağlar.

Limon Suyu Masajı: Limon ve limon suyunun cilt beyazlatma özelliğini bikini bölgesinde de görmek mümkün. Bunun için doğal taze sıkılmış limon suyunu bikini bölgesine 3-4 dakika masaj ile yedirebilirsiniz. Limonun yakıcı etkisi nedeni ile yara ya da sivilceli vajina bölgelerinde limon suyu kullanılmamalı ya da çok dikkat edilmelidir.

Ağda: Genital bölge temizliğinde jilet kullanımı ya da yanlış epilasyon uygulamaları nedeni ile kararmalar yaşanabilir. Bu durumda kararmanın geçmesi ve tekrar etmemesi için bölgenin ağda ile temizliğinin yapılması gerekebilir. Bu ağda uygulamasının da gerektiği şekilde, doğru olarak yapılması, kararmaların önüne geçmek için etkilidir.

Vajina kararması nasıl beyazlar sorusuna yukarıdaki yöntemlerin yanında ayrıca özel bir kür de kullanabilirsiniz.

Tamamen doğal malzemeler ile hazırlanan bu kür, haftada bir kere uygulanabilir. Kür için gereken malzemeler;

  • Bir Türk kahvesi fincanı elma suyu
  • Yarım tatlı kaşığı vazelin
  • Yarım tatlı kaşığı limon suyu

Kür karışımı için gereken malzemeleri uygun bir kap içine alıp karıştırın. Karışan malzemelerin tamamen kaynaşması için ilk karıştırmadan sonra 2-3 dakika bekleyin. Bekleme süresinin ardından bir kere daha malzemeleri karıştırın. Kür karışımını uygulamadan önce genital bölgenin temiz ve kuru olduğundan emin olun.

Uygun bölgeye karışımı eliniz ile sürün ve masaj yaparak yedirin. Uyguladığınız karışımın cildinizde kurumasını bekleyin. Kuruyan kürü bir bez ya da bir kese ile çıkarın. Ardından bölgeyi bol su ile yıkayıp durulayın. En son genital bölgeye pudra uygulayıp kürü sonlandırabilirsiniz. Her tür genital kararma için bu kürü uygulayabilirsiniz. Genital lekeler ve vajina kararması için krem çeşitleri de mevcuttur.

Hazır olarak satılan bu ürünlerin bazıları hiç bir şekilde kimyasal madde içermeden üretilir. Uygulama aşamasında dikkatli olunması gereken vajina kararması için kremler, eczane, kozmetikçi ya da kişisel bakım ürünleri satışı yapan yerlerden temin edilebilir.

Vajina kararması için en çok dikkat edilmesi gereken nokta, kararmanın nedeninin iyi belirlenmesidir. Bu nedeninin belirlenmesinin ardından ilk yapılması gereken nedenleri ortadan kaldırmaktır. Nedenlerin ortadan kaldırılmasından sonra uygun kür ya da malzemeler ile genital bölge beyazlatması yapabilirsiniz.

Yorum yapın