Uzmanlar İzleyicilerin Kahkahalarını Ölçerek En Komik 10 Filmi Seçtiler

Facebook’da PaylaşTweetleİngiltere merkezli video şirketi olan Lovefilm, insanların en sevdikleri komedi filmlerini anketler düzenleyerek öğrendiler ve bu anketler sonucunda bir liste oluşturdurlar. Bu listeyi ve bir grup insanı aldılar ve her film boyunca dakikada kaç kez güldüklerini ölçtüler. Sonuçlar evrensel olmasa da, yöntemleri kesinlikle benzersiz ve dikkate alınmaya değerdi.Bizler Dusge olarak, bu enteresan deneyi sizlerle paylaşarak sonuçları hakkında ne kadar hemfikir olabileceğimizi görmek istedik.

10. Brian’ın Hayatı – dakikada 1,2 gülme

Bu film Romalıların zamanlarını anlatıyor, ancak aynı zamanda filmin birkaç ülkede yasaklanmasına neden olan bazı tartışmalı şakalar da içeriyor.

9. Zombilerin Şafağı – dakikada 1,3 gülme

Bu filmdeki ana karakter, hayatta hiçbir amacı olmadan yaşayan bir pazarlamacı. Ancak hayatı aniden değişir ve işler hiç de sıkıcı olmamaya başlar. Yaşayan insanların büyük çoğunluğu zombiye dönüştüğünde, bu film alışık olduğumuz diğer zombi yapımlarının aksine, onları korkutucu olmaktan çok komik bir yola götürüyor.

8. Bridesmaids – dakikada 1,4 gülme

Başrolde gördüğümüz Annie (Kristen Wiig) özel yaşamı karman çorman giden ve erkeklerle yaşadığı ilişkilerde bir türlü başarılı olamayan bir kadındır. Günlerden bir gün Annie’nin en yakın arkadaşı olan Lillian (Maya Rudolph) erkek arkadaşıyla nişanlanır ve Annie’ye onun baş nedimesi olmasını teklif eder. Annie, tuhaf karakteri ve değişik halleriyle deli dolu bir kadındır, ama diğer nedimeler de ondan eksik kalmaz. Lillian’ın nedimeleri, bekarlar erkeklerin tükenmek bilmeyen evlilik öncesi sendromuna ve bu sendromun en iyi arkadaşları nasıl etkilediği gibi travmalara tuhaf bir bakış açısıyla yaklaşıyor ve bizlere eşsiz bir komedinin kapısını aralıyor.

7. Amerikan Pastası – dakikada 1,5 gülme

Bu filmde gençlerin hayatını başka bir açıdan görüyoruz. İlk filmin ardından defalarca devam filmi çekilmiş olan Amerikan Pastası, dünya çapında bir pop kültürü fenomeni haline geldi.

6. Anchorman: O Bir Efsane – dakikada 1,6 gülme

Filmin ana karakteri Ron Burgundy, erkek odaklı haber endüstrisinde büyük başarı elde etmeyi başarmış birisi olarak karşımıza çıkıyor. Ancak hırsları yüksek bir muhabir olan Veronica hayatına girdiğinde işler değişmeye başlar.

5. Borat – dakikada 1,7 gülme

Borat, tek bir amaçla ABD’ye gitti: ülke hakkında bir belgesel yapmak. Ancak gezisinde ABD’nin hem tıpkı kendi ülkesi gibi olduğunu, hem de birçok yönden farklı olduğunu öğrenecektir.

4. Superbad – dakikada 1,9 gülme

En iyi arkadaşınızla farklı okullara gidecek olmanız, birlikte geçirmeye devam edebileceğiniz kalan zamanı sonuna kadar kullanmanız gerektiği anlamına gelir. En azından bu filmdeki çocuklar için durum bu… Ne yazık ki, kalan kısa zamanlarının tadını çıkarmanın yolu, başlarını belaya sokmaktan geçiyor.

3. Çıplak Silah – dakikada 2.3 gülme

Bu film ve diğer dizileri, yayınlanmasından bu yana ne kadar zaman geçerse geçsin, her yıl birçok kahkaha attırmaya devam ediyor. İngiltere Kraliçesi’ni komik maskaralıklarıyla yol açtığı birkaç talihsiz kazadan kurtarmaya çalışan beceriksiz bir polis dedektifini konu alan bir suç komedi filmi.

2. Hangover – dakikada 2,4 gülme

Bu filmin neden 3 bölümlük bir film serisi haline geldiğine şaşmamalı. İlki gerçekten başarılı oldu. Filmde arkadaşlar bir bekarlığa veda partisine katılır ve vahşi gecelerinde gerçekte ne olduğunu öğrenmek için adımlarını takip etmeleri gerekir.

1. Uçak (Airplane) – dakikada 3 gülme

Uçmaktan korkan bir pilot hayal edin! Pekala, işte bu film bize tam da bu dertten muzdarip bir pilotun hikayesini veriyor. Eski pilot, yolcular gıda zehirlenmesinden muzdaripken aynı zamanda korkularıyla savaşıp uçağı indirmenin bir yolunu bulmak zorundadır.Bu listedeki filmlerden herhangi birini izlediniz mi? Hangisi favorin? Hangi filmleri izlemeyi ve “dakikada gülme” testini yapmayı seçerdiniz?Kaynak: Forbes

Yorum yapın