Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Suudilerin olduğu sokağın adı değişiyor

Suudi Arabistan ile yaşanan Süper Kupa krizi sonrası Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, sokak isminin değişeceğini duyurdu ve tepki olarak Fahreddin Paşa’nın isminin verileceğini açıkladı.

Suudilerin olduğu sokağın adı değişiyor

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Süper Kupa Krizi Sonrası Sokak İsminin Değişeceğini Duyurdu

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Türkiye Süper Kupası’nın Suudi Arabistan’da yaşanan kriz sebebiyle Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun bulunduğu sokağın adının değiştirileceğini açıkladı. Akpolat, bu sokakta Mustafa Kemal Atatürk ve Fahreddin Paşa’ya özel bir görsel alan olacağını vurguladı.

Fenerbahçe ve Galatasaray’dan Suudi Arabistan’a Karşı Ortak Tepki

Suudi Arabistan’da planlanan Süper Kupa maçında büyük bir kriz patlak verdi. Mustafa Kemal Atatürk’ün görüntüsünün bulunduğu tişörtlere ve 100. yıl kutlamalarının görseline izin vermeyen Suudilere karşı Fenerbahçe ve Galatasaray, ortak bir açıklama yaparak maça çıkmama kararı aldı. Suudi Arabistan yetkililerinin Atatürk tişörtlerine ve pankartlarına izin vermemesi üzerine, iki kulübün yöneticileri ülkeye dönme kararı aldı ve maça çıkmadı.

Akasyalı Sokağın Yeni İsmi: “Çöl Kaplanı” Fahreddin Paşa

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun bulunduğu Akasyalı Sokağa tepki olarak “Çöl Kaplanı” olarak da bilinen, Medine’yi savunurken İngilizlere karşı mücadele eden Fahreddin Paşa’nın isminin verileceğini duyurdu.

Akpolat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Değerli komşularım,

Birinci Dünya Savaşı’nda zorlu şartlarda 2 yıl 7 ay boyunca kutsal topraklarımız Medine’yi başarıyla savunan vatansever Çöl Kaplanı Fahreddin Paşa’nın ismini Belediye Meclisi’ne sunacağımız önerge ile Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun bulunduğu Akasyalı Sokağa vereceğiz.

Sokakta, hem Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hem de Fahreddin Paşa’ya özel bir görsel alan oluşturulacak.”