Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Suudi Marka, Süper Kupa Krizinin Ardından Hande Erçel’le İşbirliğini Sonlandırdı

Suudi Arabistan’da yaşanan Süper Kupa krizi, Hande Erçel’in Atatürk paylaşımı sonrası markayla olan işbirliğinin sonlandırılmasıyla gündemde!

Suudi Marka, Süper Kupa Krizinin Ardından Hande Erçel’le İşbirliğini Sonlandırdı

Dün akşam Suudi Arabistan’da yaşanan Süper Kupa krizi, Türk oyuncu Hande Erçel’in Atatürk’ün fotoğrafını paylaşmasıyla bir krize dönüştü. “Fikrin fikrimiz, yolun yolumuz Ata’m” sözleriyle Atatürk’ü anan Erçel’in bu paylaşımı, Suudilere ait bir markayla olan işbirliğini sonlandırdı.

Galatasaray ve Fenerbahçe Maçı Öncesi Kriz

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanacak olan Turkcell Süper Kupa maçı öncesinde gerilim yaşandı. Maçın yaklaşmasıyla birlikte Suudi yönetiminin Atatürk fotoğraflı tişört giyme talebine izin vermemesi üzerine her iki takım da maça çıkmama kararı aldı ve ülkelerine döndü.

Yaşanan gerginlik ve bu kararın ardından sessiz kalmayan Hande Erçel, Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını yayınlayarak tepkisini gösterdi. Ancak bu paylaşım, Suudi markayı rahatsız etti ve marka, oyuncuyla olan işbirliğini sonlandırdı.

“Vatan Kırmızı Çizgimiz, Sözleşmeyi Feshediyoruz”

Dünya gündemine oturan bu kriz sonrasında, 31,5 milyon takipçili Instagram hesabından Atatürk’ün fotoğrafını paylaşan Hande Erçel, “Fikrin fikrimiz, yolun yolumuz Ata’m” ifadelerini kullandı. Ancak bu paylaşım, markayı rahatsız etti ve markanın iddialara göre sahibi olan X hesabından yapılan açıklamada, oyuncuyla olan reklam anlaşmasının sonlandırıldığı duyuruldu.

“En kolay kararlar vatanla ilgili kararlardır ve vatan kırmızı çizgi olduğu için… Laverne, Hande Erçel ile olan reklam sözleşmesini feshetmeye karar verdi.” şeklinde açıklama yapıldı.

Hande Erçel’den Henüz Açıklama Gelmedi

Markanın işbirliğini sonlandırmasının ardından Hande Erçel’den herhangi bir açıklama yapılmadı. Konuyla ilgili oyuncunun bir açıklama yapıp yapmayacağı ise merak konusu olarak devam ediyor.