Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Süper Kupa Öncesi Kriz: Fenerbahçe ve Galatasaray Sahaya Çıkmayabilir

Süper Kupa öncesi Suudi hükümetinin yasaklarıyla kriz! Fenerbahçe ve Galatasaray, maça çıkmama kararı alabilir. Sosyal medyada gündem olan bu durum, büyük tartışmalara sebep oldu.

Süper Kupa Öncesi Kriz: Fenerbahçe ve Galatasaray Sahaya Çıkmayabilir

Suudi Hükümeti İzin Vermedi

Suudi hükümetinin, Riyad’da oynanacak Süper Kupa finalinde, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Atatürk pankartı ve tişörtüyle sahaya çıkmasına ve İstiklal Marşı’nın okunmasına izin vermediği iddia ediliyor.

İki Kulübün Kararı

İki kulübün, bu yasağın kaldırılmasını talep ettikleri ve isteklerinin kabul edilmemesi durumunda maça çıkmama kararı aldıkları belirtiliyor.

Gelişme: Fenerbahçe Başkanı Koç’un Duyurusu

Süper Kupa finalinde yaşanan krizi ilk duyuran isim Fenerbahçe Başkanı Ali Koç oldu. Suudi Arabistan’da oynanacak maç öncesi konuşan Koç, maça Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözlerinin yazılı olduğu pankartla çıkmak istediklerini ifade ederek, “Sanıyorum otoriteler tarafından henüz kabul edilmedi. Tam belli değil, duruma göre bakacağız” şeklinde konuştu.

“Almanya Reddetti”

Koç ayrıca, “Süper Kupa’nın Riyad’da oynanmasıyla ilgili tartışmaları samimi bulmuyorum. İtalya, İspanya dörtlü Süper Kupa oynuyor, dünyanın gözü burada. Biz Almanya’yı istiyorduk aslında, TFF de istiyordu ama Almanya kabul etmedi” dedi.

“Durduğumuz Yer Belli”

Fenerbahçe Başkanı ayrıca, “Fenerbahçe’nin duruşu, cumhuriyet ilkelerine sahip çıkışı, Atamız konusundaki duruşu, söylemi, eylemi bir maç buraya geldik diye sorgulanacaksa bunu pek samimi bulmuyorum ve abesle iştigal olarak görüyorum” şeklinde konuştu.

Galatasaray’ın Kararı

Galatasaray Genel Sekreteri Eray Yazgan, gazeteci Nevzat Dindar’a yaptığı açıklamada, “İstiklal Marşımızın okunmaması halinde maça çıkmayacağız” dedi.

Sosyal Medyada Gündem

Süper Kupa finali öncesi yaşanan kriz, sosyal medya platformu X’te gündem oldu. Kullanıcıların konuyla ilgili yaptığı yorumlar sonrasında “Atatürk” etiketi kısa sürede TT listesine girdi.