Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Süper Kupa krizine ilişkin Fenerbahçe’den açıklama: İftira ve yalan iddialar ortaya atanlarla ilgili hukuki adımlar atacağız

Fenerbahçe’den Süper Kupa Krizi Açıklaması: İftira ve Yalan İddialara Sert Yanıt

Süper Kupa krizine ilişkin Fenerbahçe’den açıklama: İftira ve yalan iddialar ortaya atanlarla ilgili hukuki adımlar atacağız

Fenerbahçe Kulübü’nden Sert Tepki Geldi

Sosyal medya ve çeşitli platformlarda Fenerbahçe’nin maçın iptali için anlaşmada son dakika şartlar eklemek istediği iddiaları üzerine kulüpten güçlü bir cevap geldi.

Sarı-lacivertli kulübün yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“29 Aralık 2023’te planlanan Süper Kupa finali ve yaşananlarla ilgili kısa bir bilgilendirme yapma zorunluluğu doğmuştur.

“Gündem, Siyaset ya da Komplolarla İlgili Değil”

Öncelikle, bu süreçte milletimizin desteğini hissetmek bizim için büyük bir onur. Bize güç veren herkese teşekkür ediyoruz. Ülkemiz, Cumhuriyetimiz, Atatürk ve milletimiz, bizim için çok değerlidir. Bu değerleri önemsiyor ve her şeyin üzerinde tutuyoruz. Süper Kupa finali öncesi yaşananlar, bu değerlere duyduğumuz hassasiyetten kaynaklanmaktadır ve bunun başka bir amacı yoktur.

Süper Kupa finaliyle ilgili ortaya çıkan tartışmaların ardından diplomasi, siyaset ve komplo teorileriyle gündemin değişmesi şaşırtıcıdır. Bu gündem, dış politika, siyaset ya da komplolarla hiçbir şekilde bağlantılı değildir. Bu yanlış tartışmaların sona ermesi en büyük temennimizdir. Sporun siyasetten ayrı olması gerektiğini hatırlatırız; spor ile siyaseti karıştırmadan, herkesi sağduyuyla hareket etmeye davet ediyoruz.

“Gerçek Dışı İddialara Hukuki Mücadele”

Ayrıca, belirtmek isteriz ki; Süper Kupa finalinin organizasyonundaki aksaklıklar sadece iki kulübün taleplerinin reddedilmesiyle ilgili değildir. Maça çıkmama kararı alınmasına rağmen sadece bizim kulübümüzü hedef gösteren gerçek dışı ve iftira niteliğindeki iddialara karşı hukuki mücadele başlatacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

Suudi Arabistan’daki Dev Maç Niçin İptal Edildi?

Suudi Arabistan’da yapılması planlanan Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa finali, oyuncuların Atatürk tişörtleriyle ısınmalarına izin verilmemesi üzerine iki takımın da maça çıkmama kararı almasıyla iptal edilmişti.