Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine Yüzde 5 Ek Zam! En Düşük Emekli Maaşı 10 Bin Lira Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine müjdeli haber vererek en düşük emekli maaşına yüzde 5 ek zam yapıldığını duyurdu. Bu gelişmeyle birlikte, emeklilerin hayat kalitesini artırmaya yönelik yeni hizmetlerin 2024’te devreye alınacağı müjdesini verdi.

SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine Yüzde 5 Ek Zam! En Düşük Emekli Maaşı 10 Bin Lira Oldu

Erdoğan Müjdeyi Verdi: Ek Zam Haberi Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, SSK ve Bağ-Kur emeklisi aylıklarına ilave yüzde 5 artış yapılacağını duyurdu. Bu beklenen gelişme ile en düşük emekli maaşı, 7 bin 500 TL’den 10 bin TL’ye yükseldi.

SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine Yüzde 5 Ek Zam Detayları

Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında yapmış olduğu açıklamalarda, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına ek yüzde 5 zam yapılacağını belirtti. “Nispeten daha düşük artış alan SSK ve Bağ-Kur emeklisi aylıklarına ilave yüzde 5 daha artış yapacağımızın müjdesini vermek istiyorum. SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin Ocak 2024’ten itibaren 6 aylık artış oranı yüzde 42,6’ya yükseliyor.” ifadelerini kullandı.

En Düşük Emekli Maaşı 10 Bin TL’ye Çıktı

Erdoğan, konuşmasının devamında, “Memur, SSK ve Bağ-Kur ayrımı yapmadan tüm emeklilerimizin yıllık maaş artış oranları önümüzdeki temmuzda eşitlenecektir. Meclisimizin de onayını aldıktan sonra artışları bir an önce emeklilerimizin maaşlarına yansıtmak istiyoruz.” diyerek en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL’den 10 bin TL’ye yükseleceğini duyurdu.

2024’ü Emekliler Yılı İlan Ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında, “2024’ü emekliler yılı olarak ilan ediyoruz. Bu vesile ile emeklilerimizin hayat kalitesini artıracak, sosyal haklarını genişletecek yeni hizmetleri devreye almak hedefimizdir. Geniş bir yelpazeye yayılan bu hizmetler şimdiden emeklilerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.