Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sosyal Medya Fenomenlerine Operasyon: 85 Milyon TL’lik Mal Varlıklarına El Konuldu

Sosyal medya fenomenlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonda “Fergio House” hesabının ardındaki skandal ortaya çıktı. Müstehcen paylaşımlar ve lüks villalarda düzenlenen partilerle gündeme gelen 19 şüpheli, suç gelirlerine el konularak toplamda 85 milyon TL’lik mal varlıklarına zarar gördü.

Sosyal Medya Fenomenlerine Operasyon: 85 Milyon TL’lik Mal Varlıklarına El Konuldu

Fergio House Hesabından Müstehcen İçerikli Parti Skandalında Sona Doğru

İstanbul – “Fergio House” adlı sosyal medya hesabından yapılan müstehcen paylaşımların ardından başlatılan soruşturma kapsamında 3 şüpheli gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından yürütülen operasyonda elde edilen bilgilere göre, şüphelilerin suç gelirleriyle değerlendirilen yaklaşık 85 milyon TL’lik mal varlıklarına el konuldu.

Hesaplar Üzerinden Müstehcen İlanlar ve Lüks Villada Partiler

Operasyon, İstanbul merkezli 8 ilde gerçekleştirildi. “Fergio House” hesabından müstehcen içerik paylaşan ve aynı hesap üzerinden lüks villalarda düzenlenecek müstehcen partilere dair duyurular yapan 19 şüpheli, Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Aramalarda Çarpıcı Detaylar Ortaya Çıktı

Adreslerde yapılan aramalarda dikkat çeken detaylar da gün yüzüne çıktı. Müstehcen içerikli videolarda kullanılan 70 farklı renk ve modelde maske, 13 fantezi elbise, üzerinde geçersiz yazan 2 bin sahte 100 dolar banknot, fantezi malzemesi olarak kullanılan eşyalar ve 19 cep telefonu ile sim kart ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen zanlılardan F.G. isimli şüpheli tutuklandı.

85 Milyon TL Değerindeki Mal Varlıklarına El Konuldu

Yapılan detaylı incelemelerin ardından şüphelilerden F.G., S.G. ve S.G.C.’nin suç gelirleriyle elde ettikleri değerlendirilen mal varlıklarına el konma kararı alındı. Toplamda 85 milyon TL değerindeki mal varlıkları arasında İzmir’de bir daire, bir arsa ve bir tarla olmak üzere üç taşınmaz, üç araç, ve üç şüpheli şahsın banka ve elektronik para hesapları bulunuyor.

Olayın Geçmişi

“Fergio House” isimli sosyal medya hesabından müstehcen videolar paylaşılmasıyla başlayan soruşturma kapsamında, 19 şüpheli gözaltına alınmıştı. Emniyetin yürüttüğü işlemler sonucunda adliyeye sevk edilen şüphelilerden F.G. tutuklanmış, diğer 18 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.