Skoda Octavia Scout Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Piyasaya ilk çıktığı günden beri oldukça popüler olmayı başaran Skoda Octavia ailesine bir yenisi daha eklendi. Arazi izlerini bünyesinde barındıran 2020 Skoda Octavia Scout Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı ile karşınızdayız!

Skoda Octavia Scout Özellikleri

Normal şartlarda Mart ayında Skoda Octavia ailesine katılması beklenilen Scout modelinin kapsamı iyice genişletildi. Bir önceki modelinde gördüğümüz station wagon gövde tipi Combi modelinde de sunulmuştu. Şimdi gelin aracın özelliklerine yakından bakalım.

Hem Benzinli, Hem Dizel Seçenek Mevcut!

Yeni çıkan arabaları takip eden kişiler için önem arz eden seçeneklerden biri de benzinli ya da dizel olmasıdır. Skoda Octavia Scout alıcılarına hem benzinli hem de dizel seçenekleriyle sunulacak. Oldukça ilgi çekici bir model olacak olan Scout’un görünümü harika gözüküyor.

Motor Gücü Yüksek

Combi modeline göre biraz daha yüksek motor gücüne sahip olan Scout, 2.0 litrelik motor hacmi, 200 PS güç ve 400 Nm Tork ile kullanıcılarına sunulacaktır. Dört tekerlekten çekişli olan arabanın dizelinde 150 PS güç üretilirken, benzinli kısmında 2.0 litre ve 1.5 litrelik seçenekler karşımıza çıkacak. 2 tona kadar çekiş desteği sağlayan araç oldukça güçlü.

Jant Seti Harika!

Scout da olan arazi çizgilerinin yanı sıra süspansiyon konforu adını verdiğimiz optimizasyon sayesinde araç gücünün yanında konforu da sunmaktadır. Standart 18 inçlik jant setine sahip olan araçta öne çıkan en önemli detay ise kapı kollarında, krom detaylarda, gösterge paneline özgü kaplamalar ve Scout logoları ön plana çıkmaktadır.

Daha Uzun ve Daha Geniş

Bir önceki modeline göre daha uzun ve daha geniş olan Scout modeli 16 mm daha uzun, 15 mm daha geniş ve 640 litre ile daha geniş bir bagaj hacmine sahip olacak.

Skoda Octavia Scout Çıkış Tarihi

Skoda Octavia Scout Çıkış Tarihi olarak önümüzdeki Sonbahar dönemi düşünülmektedir. Tüm dünya genelinde görülen Corona Virüs Salgınından ötürü henüz net bir tarih veremesek bile eğer ertelenmez ise sonbaharda bu aracı piyasada görebiliriz.

Skoda Octavia Scout Fiyatı

2020 Skoda Octavia Scout Fiyatı konusunda da firma tarafından açıklanan net bir veri bulunmamaktadır. Fiyat ve araç hakkında diğer detaylar Temmuz ayı içerisinde açıklanacaktır. Yeni gelişmeler olduğu takdirde TeknoSitesi olarak sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Yorum yapın