Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sizi Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirsiniz

Sizi Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirsiniz

Sizi Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirsiniz sorusu mutlaka bir kez olsun bizlerin cevap aradıkları konulardan biridir. Bir kişi sizi engellemiş ise onu aramak normal şartlarda mümkün olmamaktadır. Bu durumu yaşayan kişiler aramak için farklı yollar ve yöntemleri merak etmektedirler. Blokeyi kaldırmak için birçok farklı yol ve yöntem sağlanabilmektedir. Ancak bundan önce kişi sizi engellemiş mi yoksa farklı bir nedenle mi ulaşamıyorsunuz onu bilmek gerekir.

Sizi Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirsiniz

Aranılan kişinin engeli tam olarak kaldırılamaz ancak farklı yöntemler ile bu durum aşılabilir. Bunların başında sosyal medya ile irtibata geçilmesi gelmektedir. Ancak bu durumda da tam olarak istenen sonuç alınmamış olmaktadır. Bu nedenle yazımızdaki işlemleri dikkate alarak blokeyi kaldırabilirsiniz.

Gizli Numara ile Engelleneni Arama

Engellenen kişiyi aramanın yolları içerisinde gizli numaradan aramak gelmektedir. Akıllı telefonlarda kara listeye alınan numaralar aradığı anda meşgule atmaktadır. Bu nedenle kaç kere aranırsa aransın herhangi bir bildirim gelmeyecektir. Bu nedenle gizli numaradan aramak ilk yol olarak kullanılabilir.

Bu yolla aramak mümkün olabilir. Ancak birçok kullanıcı özel numaradan gelen aramaları kapatmaktadır. Bu nedenle yapılan aramalar yine meşgule düşebilir. Bunun yanında özel numaralar açık olsa bile birçok kişi özel numaralardan gelen aramalara bakmazlar. Bu nedenle numara gizleme yöntemi teoride uygun olsa da pratikte istenen sonucu vermeyecektir. Ancak yine de bu yöntem denenmesi gereken bir yöntemdir ve her telefonda farklı şekilde uygulanmaktadır.

iPhone Gizli Numara Araması Nasıl Yapılır?

iPhone gizli numara araması nasıl yapılır engellenen numarayı aramak için ilk akla gelen sorulardan biridir. Bunun için ayarlar kısmından birkaç yol izlemek mümkündür. Şu yöntemler ile gizli arama yapılabilmektedir.

 • Ayarları açın.
 • Telefon seçeneğine girin.
 • Arayan kimliğini göster kısmına tıklayın.
 • Açık olan seçenek kapatılır.

Arayan kimliğini göster kısmı aktif olarak gelmektedir. Bu sayede her yapılan aramada diğer kullanıcılara numara gözükmektedir.

Android Gizli Numara Araması Nasıl Yapılır?

Android gizli numara araması nasıl yapılır ya da Samsung gizli numara araması nasıl yapılır sorusu bu telefonları kullananların merak ettikleri konulardan biridir. Bunun için şu yöntemleri kullanabilirsiniz.

 • Telefon uygulamasına tıklayın.
 • 3 nokta olan alana giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra ek ayarlar kısmına giriş yapın.
 • Çıkan ekranda Kimliği arayın ve Numarayı Gizle seçeneğine tıklayın.

Bu yöntem ile istediğiniz numarayı gizli olarak arayabilirsiniz. Ancak tekrar aynı yolu izleyerek numara göstermeyi aktif etmek gerekmektedir. Aksi takdirde istenen numara dışında diğer numaralara da gizli şekilde arama yapmaya devam edersiniz.

Kod ile Gizli Arama Nasıl Yapılır?

Kod ile gizli arama hemen her telefonda mümkün olmaktadır. Bunun için USSD fonksiyon kodları kullanılabilmektedir. USSD kodlar ile şu işlemler yapılabilir.

 • Çağrıları yönlendirmek
 • Telesekretere yönlendirmek
 • Gizli numara olarak arama yapmak

Bunun dışında daha farklı işlevleri de bulunmaktadır. Ancak en çok bilinen yol ve yöntemleri bunlar olmaktadır.

Telefon numarasını gizlemek için aranan numaranın önüne *31# tuşlanması gerekir. Bu sayede numara gizlenecektir. Telefon numarası ile kod arasında herhangi bir boşluk bırakılmaması gerekir.

Engelleyen Kişiye SMS Göndermek

Engelleyen kişiler genellikle aramalar kısmında engelleme yapmaktadırlar. Bu nedenle SMS göndererek iletişime geçmek mümkün olmaktadır. Çünkü SMS engelleme ile çağrı engelleme birbirinden farklı alanlarda yapılmaktadır.

Eğer kişi SMS listesinden engellememiş ise bu alandan iletişim kurulabilir. Bu sayede istenen kişi ile irtibata geçilebilir. Ancak bu tek seferlik bir işlemdir. Çünkü istenen kişi sizi bu listeden de engelleyebilir. Bu nedenle iyi şekilde istenenlerin söylenmesi iyi olacaktır.

Engelleyen Kişiye Whatsapp ile Ulaşmak

Engelleyen kişiye Whatsapp ile ulaşmak diğer akla gelen yöntemlerden biridir. Günümüzde hemen her telefonda bu uygulama bulunmaktadır. Bu nedenle bu şekilde ulaşmak mümkün olmaktadır. Burada bilinmesi gereken diğer bir konu ise Whatsapp ile telefon sisteminin birbirine entegre olmamasıdır. Bu nedenle çağrı ya da SMS ile engelleyen kişi bu uygulamadan engellenmez. Uygulama ile birlikte mesaj ya da arama yapılabilir ve engelleyen kişi ile irtibata geçilebilir.

Uygulamanın en öneli özellikleri arasında sesli ve görüntülü arama özellikleri bulunmaktadır. Bu nedenle bu yöntemler kullanılabilir. Özellikler ile birlikte kişi kendini ifade edebilir ve arda var ise husumet engellenebilir. Uygulama dışında diğer sosyal medya ağları da irtibata geçmek için kullanılabilir. Birçok sosyal medya uygulaması engelleme gibi hususları içerisinde barındırmamaktadır. Barındırsa bile kullanıcılar bunları fark edene kadar iletişime geçilebilir.

Android ile Telefon Engelleme

Android ile telefon engelleme işlemleri basit şekilde yapılabilmektedir. Bunun için işletim sistemine sahip telefonlarda farklılık olsa da genel olarak aynı şekilde olmaktadır. Numara engelleme şu şekilde olmaktadır.

 • Telefon uygulamasını açın.
 • Arama listesine girin.
 • Engellenmek istenen numaraya tıklayın.
 • Engelleyin veya Spam olarak işaretleyin.

Bu şekilde herhangi bir numara Android telefonlardan engellenebilmektedir. Bunun yanında merak edilen bir diğer husus ise şudur. Özel numara aramaları nasıl engellenir sorusu araştırılan bir diğer konudur. Bunun için ise şu yöntemler uygulanmalıdır.

 • Telefon uygulamasına girin.
 • Üç nokta ayarlar kısmına tıklayın.
 • Ayarlar kısmına girin.
 • Engellenen Numaralar ve Bilinmeyen seçeneğine tıklayın

Bu sayede özel numaralar engellenmiş olacaktır.

iPhone ile Telefon Numarası Engelleme

iPhone telefon engellemesi için kolay işlemler bulunmaktadır. Bunun için şu yolları izleyebilirsiniz.

 • Gelen arama listesine girin.
 • Engellenmek istenen numarayı bulun.
 • Numaranın yanında bulunan i harfine tıklayın.
 • Kişiyi Engelle diyerek bir daha arama yapmasını engellemiş olursunuz.

Numara engelleme yanında özel numaraları engellemek için de ayalar kısmına girmeniz gereklidir. Burada telefon alanına giriş yapın. Sonrasında ise yabancıları sessize al butonuna tıklayın. Bu sayede özel numaralar engellenecektir.

Sizi Engelleyen Numarayı Bulmanın Yolları ve Yöntemleri

Sizi Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirsiniz?

Engellenen numaralarla iletişim kurma çabaları, pek çok kişinin çözüm aradığı bir konudur. Birini engellediyseler, o kişiyi aramak genellikle mümkün olmaz. Bu durumda insanlar, farklı yollar ve tekniklerle iletişim kurmanın yollarını araştırır. Ancak öncelikle, kişinin sizi gerçekten engelleyip engellemediğini veya farklı bir nedenden dolayı ulaşılamadığını bilmek önemlidir.

Aranan Kişiyi Engelleme

Engelleme işlemi tamamen kaldırılamaz ancak farklı yöntemlerle aşılabilir. Özellikle sosyal medya platformları aracılığıyla iletişime geçmek bu yöntemler arasındadır. Ancak bu yöntemler her zaman istenen sonucu vermez. Bu nedenle, yazımızdaki adımları izleyerek engeli aşabilirsiniz.

Gizli Numarayla Engellemeyi Aşma

Engellenen kişiyi aramanın yolları arasında gizli numaradan aramak da bulunmaktadır. Akıllı telefonlarda, kara listeye alınan numaralar arandığında doğrudan meşgul sinyali alabilirsiniz. Bu durumda, kaç kere ararsanız arayın, herhangi bir bildirim almayabilirsiniz. Bu sebeple, gizli numaradan arama yapmak bir seçenek olabilir.

Ancak birçok kullanıcı özel numaralardan gelen aramaları engeller. Bu sebeple, gizli numaradan yapılan aramalar yine meşgul sinyali verebilir. Özel numaralar açık olsa bile, birçok kişi bu numaralardan gelen aramalara yanıt vermez. Bu nedenle, teorik olarak gizli numara kullanmak uygun olsa da pratikte istenen sonucu vermeyebilir. Yine de her telefon farklı yöntemlerle bu işlemi gerçekleştirebilir.

iPhone ve Android’de Gizli Numara Arama Yöntemleri

iPhone Gizli Numara Araması Nasıl Yapılır?

Engellenen numarayı aramak için iPhone’da gizli numara arama yöntemleri merak edilen konulardan biridir. Bunun için ayarlar bölümünden farklı yollar izlenebilir. Şu adımlar izlenebilir:

 1. Ayarları açın.
 2. Telefon seçeneğine girin.
 3. “Arayan kimliğini göster” seçeneğini kapatın.

Bu şekilde yapılan aramalarda numara diğer kullanıcılara görünmeyecektir.

Android Gizli Numara Araması Nasıl Yapılır?

Android veya Samsung telefonlarda gizli numara arama yöntemleri merak edilen bir konudur. Şu adımlar izlenebilir:

 1. Telefon uygulamasını açın.
 2. Üç noktaya tıklayarak ek ayarlara girin.
 3. “Kimliği arayın” ve “Numarayı Gizle” seçeneklerini kullanın.

Bu yöntemle istenen numarayı gizli olarak arayabilirsiniz. Ancak numarayı tekrar göstermek için aynı adımları izlemeniz gerekebilir.

Kod ile Gizli Arama Nasıl Yapılır?

Hemen her telefon markasında kod ile gizli arama yapmak mümkündür. USSD kodlarıyla çeşitli işlemler gerçekleştirilebilir. Bunlar arasında:

 • Çağrı yönlendirme
 • Telesekretere yönlendirme
 • Gizli numara ile arama yapma

Yukarıdaki işlemlerin yanı sıra farklı özellikler de bulunmaktadır.

Engelleyen kişiye SMS göndermek veya WhatsApp ile ulaşmak da alternatif yöntemler arasındadır. Ancak her bir yöntemin kendi sınırlamaları bulunmaktadır.