Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Bir Haftada Sivilce İzlerinden Kurtulma 2022

Sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce için krem tavsiyesi ve sivilce izlerine ne iyi gelir? Bir haftada sivilce izlerden kurtulma konulu makalemize hoşgeldiniz. Sivilce izleri için krem satın almak için tıklayınız.Beklenmedik bir sivilce yeterince can sıkıcıdır, ancak arkasında bıraktığı sivilce izleri ve koyu lekeler genellikle daha kötüdür. Onlardan bir haftada kurtulabilecek tavsiyeleri sivilce krem çeşitlerini ele alacağız. Temiz bir cilt için elimizde sihirli değnek yok ama altın tavsiyeler var. Sivilce izlerini ve yara izlerini tedavi etmek için ikisini nasıl ayırt edeceğinizi öğrenmek gerekir. “Pek çok insanın fark etmediği şey, ciltteki koyu veya pembe bir lekenin aslında bir sivilce izi olmadığıdır. Sivilce izleri nasıl geçer? sivilce izlerine ne iyi gelir?Derideki iltihaplanma, doğal iyileşme sürecinin bir parçası olarak genellikle arkasında bir leke bırakır. Bu yüzden mutlaka cildiye uzmanına görünmek gerekir. Sivilce izleri ise ciltte anormal kolajen üretimine yol açan hasar olduğunda oluşur ve genellikle kabarık veya engebeli görünür. “İki tür sivilce izi vardır: Çökük ve kabarmış. Depresif izler çukur veya krater gibi görünebilir ve kabarmış izler sert ve hassas olabilir. Sivilce izleri nasıl geçer? sivilce izlerine ne iyi gelir?

Sivilce izleri Nasıl Geçer Ne Sebep Olur ?

Sivilce izleri nasıl geçer sorusuna cevabım anlatacağım yöntemleri uygulayın sonuca şaşıracaksınız. Sivilce iyileştikten sonra kalan lekelere, cildin doğal iyileşme sürecini bozan iltihaplanma neden olur. “Cildiniz açıldığında (sivilceyi patlattığınızda olduğu gibi) ve sonra tekrar kapandığında, cildinizin geri kalanından farklı görünen anormal pigmentasyon, doku ve ton oluşur. Bazen bir ameliyattan sonra kalan kırık kan damarları. akne lezyonunun kaybolması ile sonuçlanabilir. Sivilce izleri nasıl geçer? sivilce izlerine ne iyi gelir?Bir kişinin diğerinden daha fazla yara izine neden olduğunu belirlemek oldukça zor olduğu için, sivilce izini önlemenin en iyi yolu, harika bir cilt bakımı rutini ile sivilceleri tedavi etmektir. Sivilce patlatmak asla önerilmeyen bir yöntemdir. Aksi takdirde çukur oluşumlarına ve iltihabın temiz bölgelere sıçramasına sebebiyet verirsiniz. Ancak bazen özellikle agresif bir leke gerçekten kalıcı bir iz bırakma görevindedir. Akne izleri, ciltteki normal doku yok edildiğinde ve yerini fibröz dokuya bıraktığında ortaya çıkar.  Sivilce izleri nasıl geçer? sivilce izlerine ne iyi gelir?Akne lezyonunu bir yara olarak düşünebilirsiniz. Aknenin verdiği hasar şiddetli olduğunda vücut çok fazla veya çok az doku oluşturarak tepki verebilir. Çok fazla doku üretimi keloid veya hipertrofik akne oluşturur ve çok az doku ciltte bu depresyona veya sivilce oluşumuna yol açar. Akne lezyonu ne kadar derin ve iltihaplıysa veya ne kadar fazla alınır veya sıkıştırılırsa, Yara izi kalma olasılığı o kadar yüksek.

Bir Haftada Sivilce İzlerinden Kurtulma

Bir haftada sivilce izlerinden kurtulma isteyenler için Sivilce izleri nasıl geçer isimli yazımız devam ediyor.Sivilce lekeleri yaygındır ve oldukça sinir bozucudur. Yüzde iz bırakabilirler ve gençlerde ve yetişkinlerde kaygıyı tetikleyebilirler. Sivilce izlerinin profesyonel tedavisi mükemmel sonuçlar verir ancak etkili olması için altı ila sekiz hafta gerekiyor. Gece boyunca parlak, iz bırakmayan bir cilt elde etmek için sihirli bir iksir yoktur ,ancak sivilce izlerinizi gizleyebilecek mükemmel makyaj ürünleri vardır. Parlak bir cilt istiyorsanız, düzenli bir cilt bakımı rutini önemlidir. Bu, sağlıklı bir diyet ,iyi bir egzersiz rejimi ve ilk etapta sivilceleri önlemek ve sonunda temiz ve sağlıklı bir cilde ulaşmak için stres giderme teknikleri ile birleştirilmelidir. Aşağıda sivilce izlerinden kurtulmanın birkaç yaygın yolu bulunmaktadır. Bir haftada sivilce izlerinden kurtulmaBunların çalışması zaman alacaktır, bu nedenle uygulamalarında düzenli ve gayretli olmalısınız. Bu bileşenlerden herhangi birine alerjiniz olup olmadığını kontrol etmek için her zaman kulak memenizin arkasında bir yama testi yapın. Sivilce izleri nasıl geçer? sivilce izlerine ne iyi gelir?

 • Bal ve tarçın ezmesinin sivilceleri azalttığı gösterilmiştir. Antibakteriyel olmanın yanı sıra, bu bileşenler iltihabı ve kızarıklığı azaltır. Bu maskeyi hazırlamak için iki yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı tarçını karıştırmanız gerekiyor. Yüzünüzü temizledikten sonra macunu uygulayın. 20 dakika sonra maskeyi durulayın. Yeşil çay , akneye neden olan bakterilere karşı etkili bir şekilde savaşabilen ve iltihabı azaltabilen antioksidanlar, flavonoidler ve tanenlere sahiptir. 
 • Yeşil çay, sivilceye neden olan bakterilere karşı etkili bir şekilde savaşabilen ve iltihabı azaltabilen antioksidanlar’a sahiptir. Ayrıca cilde yeşil çay uygulamak aşırı yağ üretimini azaltabilir ve sivilceye neden olan bakterilerin büyümesini engelleyebilir. Yeşil çayı sivilce olan yere uygulamak için bir pamuk kullanabilirsiniz. Düzenli olarak içmek sivilce oluşumunu önleyebilir.
 • Aloe vera jelini akneden etkilenen bölgeye uygulamak ve gece boyunca bırakmak zararlı bakterileri öldürebilir ve iltihabı azaltabilir. Ayrıca cildinize kan akışını artırabilir ve parlamasını sağlayabilir. Aloe vera jelinin yara iyileştirici özelliklere sahip olduğu bilinmektedir .
 • Yarım yemek kaşığı bir elma sirkesi ve su karışımı, sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olan güçlü anti bakteriyel özelliklere sahiptir. Akneye neden olan bakterileri öldüren ve iltihabı baskılayan süksinik asitler gibi organik asitler içerir. Ayrıca elma sirkesinde bulunan laktik asitler sivilce izlerinin görünümünü de soldurabilir.
 • AHA ve BHA içeren yüz yıkama veya losyon uygulamak hafif pul pul dökülmeye neden olur ve alttaki taze cildi ortaya çıkarır. AHA ve BHA’nın yüzde düzenli kullanımı, yara izlerinin ve düzensiz pigmentasyon’un görünümünü azaltabilir.
 • C vitamini içeren cilt peelingleri ve serumları yaklaşık üç hafta içinde sivilce izlerini hafifletici etkiye sahiptir. Bu ürünler eczanelerde reçetesiz (OTC) olarak mevcuttur.
 • Kakao yağı harika bir nemlendirici olarak çalışır. Akne izlerinin solmasına ve cilt tonunun açılmasına yardımcı olan aydınlatma özelliklerine sahiptir. Biraz kakao yağı alın ve yüzünüze eşit olarak uygulayın. Gece boyunca bırakın ve ertesi sabah durulayın.
 • Gül suyu , cilt hücrelerini yenileyerek yara dokusunu yumuşatmaya ve yara izlerini hafifletmeye yardımcı olur . Daha iyi sonuçlar için günlük gül suyu kullanın.
 • Badem yağı, E vitamini ve yağ asitleri açısından zengindir. Yara dokusunu nemlendirir ve iyileştirir. Badem yağını doğrudan yara izlerine uygulayın.
 • Salatalık, cilt için faydalı olan magnezyum gibi çeşitli vitaminler ve mineraller içerdiğinden sivilce izlerini tedavi etmek için harika bir doğal bileşendir . Salatalık yara izlerinin görünümünü azaltır ve iltihabı azaltır. Cildi iyileştirir ve yatıştırır.
 • Çay ağacı yağı anti bakteriyeldir ve sivilce, iltihaplanma ve yara izleriyle savaşır. Kızarıklığı da azaltır. 
 • Yukarıdakilerin dışında hindistancevizi yağı, E vitamini, karite yağı, üzüm
  çekirdeği özü, buz paketleri ve limon suyu yüzdeki sivilce izlerini etkili bir şekilde hafifletebilir. Sivilce izleri nasıl geçer? sivilce izlerine ne iyi gelir?

Sivilce izlerine Ne İyi Gelir?

Sivilce izlerine ne iyi gelir? Sivilce izleri nasıl geçer sorularınıza yanıt aramaya devam ediyoruz.Sivilce izlerinden kurtulmak için en etkili tedaviler şunları içerir:

 • Kimyasal peeling: Bu, derinin dış tabakasını çıkarmak ve yara izlerinin görünümünü azaltmak için güçlü kimyasalların (asitlerin) kullanılmasını içerir. Bazı salisilik asit, glikolik asit içeren kabuklar OTC olarak mevcuttur. Sivilce izleri nasıl geçer? sivilce izlerine ne iyi gelir?
 • Botox enjeksiyonları : Etraflarında büzülmüş deri bulunan sivilce izlerinde oldukça etkilidir. Bu büzülmüş alanlar , cildin görünümünü iyileştirmek için botulinum toksini ( Botox ) enjeksiyonları ile tedavi edilebilir
 • Dermabrazyon: Prosedür, hızlı dönen bir tel fırça veya pürüzlü bir yüzeye sahip tekerlek ile cildin üst, hasarlı tabakasının çıkarılmasını içerir. Prosedür, daha derin yara izlerinin görünümünü azaltmak için cildin üst tabakasını derinlemesine eksfoliye eder.
 • Mikroiğneleme: Bu, yaraların yüzeyindeki cildi delmek için küçük, elde tutulan bir kalem veya iğneli silindir kullanır. Delinmiş cilt iyileştikçe kolajen yapar ve cildi pürüzsüzleştirerek sivilce izlerinin görünürlüğünü azaltır.
 • Lazer yüzey yenileme : Prosedür, yara izlerinin görünümünü azaltmak için alttaki daha genç cilt hücrelerini ortaya çıkarmak için cildin üst tabakasını çıkarmayı içerir. Daha düzgün bir cilt yüzeyi oluşturur. Sivilce izleriniz için en iyi tedaviyi belirlemek için bir dermatologla konuşun.
 • Steroid Enjeksiyonları: Çirkin başını kaldıran bir stres sivilcesi hissederseniz, süreç çok hızlı olduğu için dermanınızı aradığınız gün bir steroid iğnesi yapılabilir. Sadece mevcut bir sivilcenin iltihaplanmasını hemen azaltmakla kalmaz, aynı zamanda kortizon kalın yara izlerinin (keloidlerin) daha yumuşak ve düz görünmesine de yardımcı olabilir.

Sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce için krem tavsiyesi ve sivilce izlerine ne iyi gelir? Bir haftada sivilce izlerden kurtulma yazımızın sonuna geldik. Aklınıza takılanları lütfen yorum olarak bize gönderin.

Yorum yapın