Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şimşek: 2024, Yıllık Enflasyonda Düşüş Başlıyor

Şimşek, 2024 için umut vaat eden bir ekonomik tablo çizerken, yeni yılda enflasyon düşüşünün başladığını ve ekonomi programının olumlu etkilerinin devam edeceğini vurguladı

Şimşek: 2024, Yıllık Enflasyonda Düşüş Başlıyor

Şimşek’in Yeni Yıl Mesajı: Ekonomide Olumlu Gelişmeler Devam Edecek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı yeni yıl mesajında, ekonomi programının olumlu sonuçlarının yeni yılda da sürdürüleceğini vurguladı. Şimşek’e göre, 2024 yılı, yıllık enflasyonda düşüşün başladığı, rezerv yeterliliğinin arttığı, kur korumalı sistemin sonlandığı, cari açıkta kalıcı iyileşmenin başladığı, bütçe disiplininin tesis edildiği ve sürdürülebilir yüksek büyümenin temellerinin güçlendiği bir yıl olacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeni yıl mesajında, ekonomi programının olumlu sonuçlarının yeni yılda da devam edeceğini belirtti. Şimşek, “2024 yılında yıllık enflasyonda düşüşün başladığı bir olacaktır” değerlendirmesini yaptı.

“Kur Korumalı Sistemin Sonlandığı Bir Yıl Olacak”

Şimşek, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Programımızın olumlu sonuçlarını yeni yılda da almaya devam edeceğiz. 2024 yılı; Yıllık enflasyonda düşüşün başladığı, rezerv yeterliliğinin daha da arttığı, kur korumalı sistemin sonlandığı, cari açıkta kalıcı iyileşmenin başladığı, bütçe disiplininin tesis edildiği, sürdürülebilir yüksek büyümenin temellerinin güçlendiği bir yıl olacaktır. Daha müreffeh bir Türkiye için programımızı kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Yeni Yılınızı En İçten Dileklerimle Kutlarım”

Bakan Şimşek, sözlerine şunları ekledi: “Geleceğe güvenle baktığımız bir yıl olması dileğiyle, yeni yılınızı en içten dileklerimle kutlar, sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim.”