Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sessiz Gökyüzünde Çığlık: Türkiye’nin Pençesiyle Teröre Karşı Çarpıcı Hamle!

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak ve Suriye’nin kuzeyine yönelik gerçekleştirdiği hava operasyonlarında terör örgütü PKK’ya büyük darbeler vurdu. Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklamasına göre, 24 terör hedefi etkisiz hale getirilirken, operasyonlar kararlılıkla devam ediyor.

Sessiz Gökyüzünde Çığlık: Türkiye’nin Pençesiyle Teröre Karşı Çarpıcı Hamle!

“Irak ve Suriye’nin kuzeyine gerçekleştirilen hava harekatlarında 24 terör hedefi imha edildi” başlıklı haber metnini yeniden yaz.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Yeni Pençe Operasyonu: 24 Terör Hedefi Ele Geçirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Irak ve Suriye’nin kuzeyine düzenlenen hava operasyonlarında 24 terör hedefinin imha edildiğini duyurdu. Bakanlık, “Terör örgütü PKK’ya Pençe vurmaya devam ediyoruz!” notuyla yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ülkenin ve milletin güvenliği için terörle mücadeleye kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

Hava Harekatlarında 24 Terör Hedefi Ele Geçirildi

Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklamasına göre, Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terörist hedeflere düzenlenen hava harekatlarında, içinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu 24 hedef imha edildi. Operasyonlar sonucunda, üst düzey teröristler de dahil olmak üzere birçok örgüt mensubu etkisiz hale getirildi.

Çelikten Pençeler Terörle Mücadelede Kararlılıkla Devam Ediyor

Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında, “Çelikten pençelerimiz teröristlerin inlerini paramparça etmeye devam ediyor. Irak’ın kuzeyindeki Metina ve Gara bölgelerine düzenlenen ani hava harekâtları ile 10 PKK’lı terörist daha etkisiz hâle getirildi.” denildi.

Hava Operasyonunda 10 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Kuzey Irak’ta, akşamüstü saatlerinde gerçekleştirilen bir hava harekatında, 10 PKK’lı terörist daha etkisiz hale getirildi. Böylece toplamda imha edilen terörist sayısı 74’e yükseldi.

MİT’ten PKK’ya Bir Darbe Daha

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerin taciz ve sızma girişimine karşılık verdi. MİT, Suriye’nin kuzeyindeki PKK hedeflerini imha etti. Operasyonlarda, PKK/YPG kontrolündeki stratejik hedefler ve örgütte sorumlu düzeyde faaliyet gösteren şahıslar hedef alındı.

MİT, 23 Hedefi İmha Etti

MİT, Suriye’de terör örgütü PKK/YPG’ye ait 5 kritik altyapı tesisi, 3 kontrol noktası, 8 askeri nokta, 2 mühimmat deposu, 2 lojistik deposu, 2 teknik araç deposu ve 1 tünel/mevzilendirme çalışmalarında kullanılan araç olmak üzere toplamda 23 hedefi imha etti. Operasyonların planlanan hedefe ulaşıncaya kadar devam edeceği belirtildi.