Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in Ailesine Yardım Eli: 10 Isıtıcı Çadıra Bırakıldı

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in ailesine yardım eli uzandı! Depremlerde evlerini kaybeden ailenin yaşadığı çadıra acı haber sonrası 10 adet ısıtıcı bırakıldı. Şehit ailesinin çadır bölgesine Türk bayrakları asılırken, komşular ve yetkililer, şehidin hayalini gerçekleştiremediği ev ve ailenin yaşadığı ısınma sorunu hakkında konuştu.

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in Ailesine Yardım Eli: 10 Isıtıcı Çadıra Bırakıldı

Pençe-Kilit Harekatı Bölgesinde Acı Haber: Şehit Ailenin Çadırına Isıtıcı Desteği

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bir üs noktasına sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in acı haberi, Kahramanmaraş’taki anne ve babasına ulaştı. 6 Şubat depremlerinde evlerini kaybeden ailenin kaldığı çadıra acı haber sonrası 10 adet ısıtıcı bırakıldı.

Depremlerde Evlerini Kaybetmiş Şehit Ailesine Isıtıcı Desteği

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde, teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in acı haberi, Kahramanmaraş’taki anne ve babasına ulaştı. Ailenin evinin 6 Şubat’taki depremlerde yıkıldığı ortaya çıktı. Şehidin annesi Ümmihani ile babası Ali Özdemir çifti, yaşadıkları konteyneri ısıtamadıkları için çadırda kalmak zorunda kalmıştı. Çiftin yaşadığı çadıra acı haber sonrası 10 adet ısıtıcı bırakıldığı görüldü.

Türk Bayraklarıyla Donatılan Şehit Ailesinin Çadır Bölgesi

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in acı haberi, Merkez Dulkadiroğlu ilçesinin Şerefoğlu Mahallesi’ndeki çadırda yaşayan baba Ali-Ümmihani Özdemir çiftine Dulkadiroğlu kaymakamı Fatih Çelikkaya ve yetkililer tarafından verildi. Şehit Özdemir’in tek oğlu olan bekar Müslüm’ün şehadet haberiyle Özdemir çifti gözyaşlarına boğulurken, ailenin yaşadığı çadır bölgesine Türk bayrakları asıldı.

Şehidin Hayalini Gerçekleştiremediği Ev

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in komşularından Nazire Keskin, “Çocuğun hayali ‘Evlenmeden önce size bir ev alacağım’ demiş. Bekardı, askere gitti, çok terbiyeli bir çocuktu, asil bir çocuktu. Evleri 2 katlıydı, amcaları üst katta oturuyordu, alt katta da bunlar oturuyordu. Depremde de ev gitti. Çadırda yaşıyorlardı” dedi.

Isınma Sorunuyla Baş Başa: Ailenin Çaresizliği

Komşulardan Hatice Gülbuyruk, konteyneri ısıtamadıkları için ailenin çadırda kaldığını belirterek, “Konteynerde soba kuramazlar. Mecbur çadırda kalacaklar başka çareleri yok. Eşyaları konteynere koydular ama ısıtamadıkları için çadırda kalıyorlar. Yani çaresizler” ifadelerini kullandı.