Powerbank Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Powerbank, diğer bir adı ile taşınabilir şarj cihazları geçtiğimiz 5-6 yılın en popüler teknolojik cihazları arasında yerini almaktadır. Elektronik cihazları herhangi bir prize ihtiyaç duymadan şarj etmeye yarayan powerbanklerin pek çok avantajı bulunmaktadır.

Powerbanklerin Avantajları

Powerbankler, özellikle mobil cihazların yani akıllı telefon ve tabletlerin çok sık kullanıldığı günümüzde çok kolaylık sağlamaktadır. Seyahat ederken özellikle uçak yolculuklarında elektronik cihazları şarj etmek mümkün olamayabiliyor. Bu durumda powerbankler kullanılabilir. Aynı şekilde priz bulunmayan bir çevrede cihazları şarj etmeyi sağlamakla birlikte bataryaya zarar vermemektedir. Bataryası zayıflamış şarjı hızlı biten tüm elektronik aletlerin de kullanımını kolaylaştırmayı amaçlamıştır.

Ancak doğru powerbank seçilmediği takdirde cihaz zarar görebilir ve hatta kullanılamayacak hale dahi gelebilir. Bunun için powerbank alınırken bazı noktalara dikkat edilmelidir.

Powerbank Alırken Dikkat Edilmesi Gerekilenler

-“Çakma” adı verilen replika ürünleri fark edip onları almamak en çok dikkat edilmesi gerekilen konulardan bir tanesidir. Replika powerbankler gerçeği kadar iyi sonuç verememektedir.

– Powerbank alırken en önemli hususlardan bir tanesi de şarj etme hızı ve enerji alma süresidir. Ne kadar hızlı şarj ederse ve ne kadar hızlı enerji depolarsa o kadar büyük bir avantaj olacaktır. Özellikle hızlıca şarj etmesi yani enerji geçişi yapması kullanıcıların çok istediği bir özelliktir.

-mAh değeri powerbank seçiminde çok önemlidir. Cihazla powerbank arası mAh uyumu da göz önünde bulundurularak yüksek mAh değerine sahip powerbankler satın alınmalıdır. Bu sayede batarya daha güçlü olacak ve daha fazla enerji depo edebilecektir. Telefonunuzu ya da tabletinizi birden fazla kez uzun süreli ve hızlı şarj etmek istiyorsanız en önemli husus mAh derecesidir.

-Powerbanklerin üzerinde bulunan 1A, 2A, 3A, 4A gibi kavramlar da oldukça önemlidir. Eğer powerbankin hızlı enerji depolaması isteniyorsa bu durumda yüksek bir tercih yapılmalı ve powerbank alırken en az 2A powerbank tercih edilmelidir. Bu powerbankin daha hızlı ve çok güç depolaması anlamına gelir.

-Eğer birden fazla cihaz aynı anda şarj edilmek isteniyorsa port sayısı da göz önünde bulundurularak powerbank seçimi yapılmalıdır.

Yorum yapın