Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pençe-Kilit Şehitleri Son Yolculuklarına Uğurlandı

Şehit askerlerimizin son yolculuğuna tanıklık etmek için binlerce kişi, Şırnak’ta düzenlenen törene katıldı. Türkiye, şehitlerini dualarla ve büyük bir saygıyla uğurladı.

Pençe-Kilit Şehitleri Son Yolculuklarına Uğurlandı

Terörist Saldırısında Şehit Olan 9 Askerimizin Son Yolculuğu

Pençe-Kilit bölgesinde dün meydana gelen terörist saldırı sonucunda şehit olan 9 kahraman askerimizin cenazeleri, Şırnak’ta düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı. Törene, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler de katıldı.

Pençe-Kilit Operasyonunda Şehit Düşen Askerlerimize Veda

Pençe-Kilit Harekatı sırasında teröristlerle çıkan çatışmada hayatını kaybeden 9 askerimizin naaşları, Şırnak 23. Piyade Tümen Komutanlığı’nda düzenlenen törenle aileleriyle buluşmak üzere yola çıktı.

Şırnak’ta gerçekleşen törenle, Pençe-Kilit bölgesindeki terörist saldırısında şehit olan 9 askerimiz, son yolculuklarına uğurlandı. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in de katıldığı törende, kahramanların özgeçmişleri okunarak dualar edildi.

Milli Savunma Bakanlığı Açıklama Yaptı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde yaşanan çatışmada 9 askerin şehit düştüğünü ve 20 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Şehit Askerlerin Memleketlerine Uğurlanması

23. Piyade Tümen Komutanlığı’nda düzenlenen törende, şehit olan askerlerimizin Türk bayrağına sarılı naaşları katafalka konularak saygı duruşunda bulunuldu. Şehitlerin özgeçmişleri okundu ve dualar edildi.

Şehit Askerlerin Memleketlere Gönderilmesi

Şehit olan askerlerimizin cenazeleri, memleketlerine gönderilmek üzere ambulanslarla Şerafettin Elçi Havaalanı’na taşındı. Her biri kendi memleketine uğurlanan kahramanların aileleri, acı dolu bir veda anına tanıklık etti.

Törene Yüksek Katılım

Törene, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Şırnak Valisi Cevdet Atay, 23. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Emre Tayanç, ve diğer kuvvet komutanları, kurum amirleri, STK temsilcileri, asker, polis ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.