Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özel Okullardaki Fahiş Zamlar Gündemi Sarsıyor: Milli Eğitim Bakanlığı Harekete Geçiyor

Özel okullardaki fahiş zamlar, Milli Eğitim Bakanlığı’nı alarm durumuna geçirdi. Bakan Yusuf Tekin, öğrenci ve velileri mağdur eden bu duruma karşı önlem alacaklarını belirtirken, özel okulların zam yetkisi de masaya yatırıldı.

Özel Okullardaki Fahiş Zamlar Gündemi Sarsıyor: Milli Eğitim Bakanlığı Harekete Geçiyor

Zam Skandalı: Özel Okullar Kontrolden Çıktı mı?

Özel okullardaki yüksek zamlar, Milli Eğitim Bakanlığı’nı acil bir şekilde aksiyon almaya sevk etti. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuyla ilgili yaptığı ilk açıklamada, “Kendilerini uyarıyoruz. Dün yine Maliye Bakanımız görüştü, biz de kendileriyle görüştük. Bu konuda fikir alışverişimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

Zam Konusu Çığrından Çıktı: Veliler ve Öğrenciler Mağdur Durumda

Özel okullar, son yıllarda artan enflasyona rağmen fiyat artışlarını sınırlamaya çalışırken, 2024-2025 eğitim dönemi erken kayıtlarının açıklanmasıyla birlikte olaylar iyice kontrolden çıktı. Öğrenci ve velileri zor durumda bırakan fahiş zamlar, Milli Eğitim Bakanlığı’nı harekete geçirdi.

Bakan Tekin: Fiyat Belirleme Yetkisi Milli Eğitim Bakanlığı’nda

Yeni dönem için açıklanan özel okul fiyatları, birçok veliyi isyana sürüklerken, yaşanan sıkıntı Milli Eğitim Bakanlığı’nı da müdahaleye sevk etti. Bakan Yusuf Tekin, “Şu anda hali hazırda mevcut yönetmeliğimize göre, ara sınıflar için özel okulların fiyatlarını belirleme yetkisi Milli Eğitim Bakanlığı’nda” açıklamasında bulundu.

TEFE-TÜFE Yüzde 5: Özel Okulların Zam Yetkisi Ne Kadar?

Bakan Tekin, özel okulların başlangıçta fiyat belirleme yetkisinin kendilerine ait olduğunu hatırlatarak, “Özel okullarımız TEFE-TÜFE yüzde 5 kadar zam yapma hakları var” dedi.

“Kendilerini Uyarıyoruz”: Bakan Tekin’den Özel Okullara Çağrı

Özel okullarla görüşmelerin devam ettiğini belirten Bakan Tekin, “Kendilerini uyarıyoruz. Yeni başlayanlar için yönetmeliğimizde bir bağlayıcılık yok. Dün yine Maliye Bakanımız görüştü, biz de kendileriyle görüştük. Bu konuda fikir alışverişimiz devam edecek” şeklinde konuştu.