Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ölen Kişinin WhatsApp Hesabı Nasıl Kapatılır?

Ölen Kişinin WhatsApp Hesabı Nasıl Kapatılır?

Gelenek ve göreneklerimize göre vefat eden bir kişinin fotoğraflarını başka kişiler tarafından görünmesini istemeyiz. Bunun için sizlere günümüzde popüler bir uygulama haline gelen WhatsApp’ta vefat eden bir kişinin hesabını nasıl silebileceğiniz konusunda bazı alternatif yollar sunmak isterim. Hakkı rahmetine kavuşmuş olan bir kişinin WhatsApp profilinde kendi resmi varsa illaki bu durumdan rahatsızlık duymaktayız. Bunun önüne geçebilmek için, o kişinin WhatsApp ve diğer sosyal hesaplarını kapatmanız en doğru seçenek olacaktır. Peki, vefat eden kişinin WhatsApp hesabı nasıl kapatılır. Bu durum için ilk olarak ailenin yakınlarından olanlar o kişinin telefonunu alıp WhatsApp hesabını silebilir lakin direk olarak WhatsApp hesabını silerseniz o kişinin profil resminin silinmeme gibi durumu olduğunu da kesinlikle unutmayın. WhatsApp’tan kaynaklanmakta olan hatalardan olan hesabı silseniz dahi profil resmi halen gözükmeye devam etmektedir bu hata ile karşılaşmamak istiyorsanız bunun için ilk olarak profil resmini kaldırıp ardından WhatsApp hesabını silmeniz en ideal yol olacaktır. Şayet vefat eden kişinin telefonuna erişemiyorsanız, ölen kişinin ölüm belgesiyle o kişinin kullanmış olduğu hattın bir kopyasını çıkartabilirsiniz. Aynı numarayla tekrardan WhatsApp’a kayıt olarak o kişinin WhatsApp hesabını silebilirsiniz.

Vefat Eden Kişinin Telefon Hattı Yeniden Nasıl Çıkartılır?

Ölen kişi hangi operatörü kullanıyorsa o operatöre bir dilekçe yazarak ve ek olarak ölüm belgelerini ekleyerek yeniden o numaraya ait hat alabilir ve yapmak istediğiniz işlemlerinizi yapabilirsiniz. Vefat eden kişiye ait numarayı yeniden çıkartmak istiyorsanız vefat edenin 1. dereceden yakınlarından biri olmanız gerekmektedir.

WhatsApp İle İletişime Geçin

WhatsApp uygulamasında ölen bir kişinin profilini silmek istiyorsanız bu durumu WhatsApp’ın yetkililerine bildirmeniz durumunda hesabı iptal edebilirler. Amerika Birleşik Devletlerinde yer alan WhatsApp uygulamasıyla iletişime geçmek için sadece bir mail göndermeniz yeterli olacaktır, durumu en iyi şekilde açıklayan bir dilekçe örneği yazarak ardından o kişinin vefat ettiğine dair kanıtlarınızı ekleyerek WhatsApp’ın destek mail hattı olan [email protected] adresine göndermeniz durumunda kişinin WhatsApp hesabı iptal edilir.