Nfc Nedir, Nfc Özelliği Nedir? 2022

Nfc nedir? Nfc özelliği nedir? ve Nfc etiket okuyucu nedir? öğrenmek istiyorsan sana makalemize hoşgeldin diyorum.

NFC,  Yakın Alan İletişimi anlamına gelir. Nfc ne demek diyorsan lütfen sonuna kadar oku. Telefonunuzun yakındaki başka bir  cihazla temassız iletişim kurmasını sağlar. Bunun için telefon ilgili cihaza 4 cm yakınlaştırılmalıdır. İşlem, temassız olarak kurulan kablosuz bağlantı ile gerçekleştirilmelidir. NFC, cihazlar arasında çift taraflı bir bağlantı oluşturup çift tarafından da birbirine basit komut bilgileri göndermesine ve almasına olanak tanır.

NFC bağlantısı WiFi, 3G, 5G veya LTE gibi herhangi bir bağlantı ile çalışmaz ve ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. NFC nedir işlem ayarlarınızı kredi veya banka kartınızın bağlı olduğu mobil bankacılık uygulamasında görüntüleyebilirsiniz. Hatta satış noktasındaki cihaz NFC’yi destekliyorsa kartınızı çıkarmadan temassız ödeme yapabilir. Kartı yanınızda taşımaktan kaçınabilirsiniz.

NFC Nedir Nasıl Uygulanır?

NFC nedir? sorusuyla içeriğimize başladık. Bu bölümde ise NFC nasıl uygulanır? sorusunu ele alacağız. Bu, akıllı telefonlar gibi farklı cihazlar birbiriyle temas ettiğinde veya yakın mesafeden iletişim kurduğunda gerçekleşir. Bu iletişim  10 cm’lik bir mesafe içinde olmalıdır ve bu yönde radyo dalgalarıyla iletilecektir. Ayarlar bölümünden Bağlı Cihazlar kısmına gidip NFC özelliği sistemini seçerek iki farklı cihazı kablosuz ve etkili bir şekilde birbirine bağlayabilirsiniz. Aktivasyon, sistemi etkinleştirir ve  bilgi alışverişi için planlar.

Iphone Nfc Açma

  • Nfc açma ile ilgili işleme gerek yoktur.
  • Arka planda kendisi çalışır.
  • Etiket okutunca otomatik devreye girer.

NFC Özellikli Telefonlar Nelerdir?

NFC özellikli telefonlar bir çok kişi tarafından bilinmektedir. Peki NFC hangi telefonlarda var? şu anda bu cep telefonu markalarının farklı modellerinde ve farklı markalarda mevcuttur. Bu telefon markaları; Samsung, Sony, Lenovo, Apple, Vestel, Xiaomi gibi telefonlarda mevcuttur.

NFC Ne İşe Yarar?

NFC ne işe yarar? konusunu son bölümde inceleyeceğiz. Yani NFC özelliği kablosuz bir bağlantı sağlar. Etkin bilgi alışverişi, radyo dalgaları  ile bağlanarak gerçekleştirilir. Aynı zamanda hem uzak bağlantı hem de dokunmatik bağlantı kurulduğu söylenebilir. Günümüzde Android ve iOS gibi akıllı telefonlar üzerinden veri göndermek ve almak için önemli yerler bulunmaktadır. Nfc iphone marka telefonlarda da kullanılabilir. Bu nedenle kablo bağlantısına ihtiyaç duymadan farklı cihazlar arasında senkronizasyon yapılabilmesi etkin bir  alışveriş imkanı sağlar. Modern zamanda dokunmatik telefonlar hayatımızın en anında yer aldığını dile getirmek mümkün. Nfc vikipedi sitesinde araştırabilirsiniz.

Bu makalemizde NFC nedir? NFC özelliği nedir? konularına yer verdik. Daha sonra bu konuyla ilgili bir çok bilgi bulup sizlere derleyerek sizlere sunduk. Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur.

Yorum yapın