Muhtarlarımız; Devletimizin Gören Gözü, Duyan Kulağı, Tutan Elidir

Tüm haberler için tıklayınız
Vali Ersin Yazıcı, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle, muhtarlardan oluşan heyeti makamında kabul etti. Muhtarların gününü kutlayıp sohbet eden Vali Yazıcı; “Muhtarlarımız geçmişten günümüze devlet yönetimimizin temel yapı taşı olmakla birlikte; devletin gören gözü, duyan kulağı ve tutan eli konumundadır.” dedi.
Antalya’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlamaları çeşitli etkinliklerle devam ediyor. 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlamaları kapsamında Vali Ersin Yazıcı, muhtarlardan oluşan bir heyeti makamında kabul etti. Antalya Valiliği’nde gerçekleşen ziyarete Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yılmaz, Batı Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Nazif Alp, Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan, Konyaaltı Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Kıldıran, Döşemealtı Muhtarlar Derneği Başkanı Alkan Altun, Toros Mahallesi Muhtarı Sami Eke ve Öğretmenevleri Mahallesi Muhtarı Mihriman Sarı katıldı.
Muhtarlık Geçmişten Günümüze Devlet Yönetiminin Temel Yapı Taşıdır
Konuşmasına muhtarların çok önemli bir görevi ifade ettiklerini belirterek başlayan Vali Yazıcı; “Muhtarlık müessesesi demokrasimizin ilk halkası ve vatandaşlarımızın devlete ihtiyaç duyduğu anda çaldıkları ilk kapıdır. Devlet ile vatandaş arasında önemli bir köprüdür. İnsan merkezli yönetim mirasımızın eseri olan muhtarlık, yaklaşık iki asırlık geçmişiyle çok işlevsel ve önemli bir müessesedir. Muhtarlarımız geçmişten günümüze devlet yönetimimizin temel yapı taşı olmakla birlikte; devletin gören gözü, duyan kulağı ve tutan eli konumundadır.” diye konuştu.
Muhtarlarımızın Daima Yanındayım
Ülkemizde özellikle son dönemlerde muhtarlığın öneminin giderek arttığını vurgulayan Vali Yazıcı; “Muhtarlık müessesesi son yıllarda yapılan düzenlemelerle daha etkin ve güçlü hale geldi. Cumhurbaşkanımız muhtarların özlük hakları ve daha etkin olmaları noktasında birçok çalışma yürütüyor. Ben de bu ilin Valisi olarak muhtarlık müessesinin ve muhtarlarımızın daima yanındayım. Başarılarınızın devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Her Türlü Takdiri Hak Etmektedirler
Muhtarların eğitimden sağlığa, altyapıdan güvenliğe, sanattan spora kadar her alanda vatandaşlarımıza sunulacak hizmetlerde devlet ile vatandaşlar arasında önemli bir köprü olduğunu söyleyen Vali Yazıcı şunları kaydetti: “Mevcut her türlü sorunun çözümünde ve taleplerin yerine getirilmesinde açık kapı olan, vatandaşın derdiyle dertlenen, Devlet-millet bütünleşmesinin tesisinde önemli bir role sahip olan muhtarlarımız, yaptıkları bu fedakâr çalışmalarla her türlü takdiri hak etmektedirler. 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle, milletimize hizmetkâr olma yolunda gecesini gündüzüne katarak görevinin başında olan tüm muhtarlarımızın gününü kutluyor, görevlerinde kolaylıklar, başarılar, sağlık ve esenlikler diliyorum.”
Ziyaretin sonunda muhtarlar, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, Vali Yazıcı’ya kendilerini kabul ettikleri için teşekkürlerini sundular.
 
Tüm haberler için tıklayınız

Yorum yapın