Mor Kalp Anlamı 💜 Mor Kalp Emojisi Ne Anlama Geliyor?

Emojiler, sosyal medya platformlarında birbirimizle iletişim kurma şeklimizi yönetmeye başladı. Kalp emojisinin en şirin ve yaygın olarak kullanılan ifadelerden biri olduğu gerçeğini inkar edemezsiniz. Mor Kalp emojisinin ne anlama geldiğini hiç merak ettiniz mi? Bu haberde mor kalp anlamı hakkında tüm bilinenleri sizler için derledik.

Mor Kalp Anlamı

Mor kalp emojisi, sevgiyidesteğiyakın bağları ve hayranlığı temsil etmek için yaygın olarak kullanılır. Ayrıca mor kalp emojisi Twitter’da daha çok BTS olarak bilinen Koreli erkek grubu Bangtan Sonyeondan’a atıfta bulunarak sıklıkla kullanılır. Sosyal medya kullanıcıları, makyajlarının veya kıyafetlerinin fotoğraflarını paylaştığında açıklama kısmına, genellikle mor kalp emojisini eklerler.

Mor Kalp Emojisinin Kökeni

Bu emoji ilk olarak Ekim 2010’da Unicode 6.0’da tanıtıldı. Ağustos 2015’te Emoji 1.0’a eklendi. Mobil cihazlarda mor kalp emojisi ilk kez iOS 5.0, Android 4.3, EmojiOne 1.0’da eklendi. O zamandan beri, bu emojinin kullanımı giderek arttı.

Mor Kalp Emojisinin Popülaritesi

Twitter’da bulunan 2300’den fazla emoji arasından Mor Kalp, popülerlik açısından 43. sırada yer alıyor. Bugün bu emoji, iOS, Android, Google Hangouts, LG ve Samsung gibi cihaz ve platformlarda da mevcuttur. Bu platformlarda morun tonu biraz değişebilir, ancak temsil ettiği anlam aynıdır.

Mor Kalp Emoji Kullanım Örnekleri

  • “Aşkını itiraf etti! AMAN TANRIM! ​💜​​”
  • “Bu mor elbiseyi kesinlikle seviyorum! 💜”
  • “Beni ara 💜”
  • “#BUTTER #ARMY 💜 #BTS”

Mor Kalp Emojisi Hakkında Uyarı

WhatsApp gibi bazı platformlarda Emoji kullanımına dikkat etmelisiniz. Bunun nedeni, bu emojinin aynı zamanda zenginlik veya cinsellik göstermesidir. Bu, sohbetlerinizde Mor Kalp Emojisini kullandığınızda, paranızla övündüğünüz veya karşınızdaki kişiyle cinsel bir sohbete girmek istediğiniz anlamına gelebilir. 

Yorum yapın