Mobil Sportif Yetenek Tarama Protokolü İmzalandı

 

Valilik Fuaye Salonunda Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile “Mobil Sportif Yetenek Tarama” protokolü imzalandı. İmzalanan protokol ile ilimizde bulunan çocukları sporla tanıştırmak, ülkemizi ulusal ve uluslararası platformlarda temsil edebilecek yetenekli sporcuları keşfetmek, şehrin her noktasındaki öğrencilere ulaşarak uzman antrenör ve beden eğitimi öğretmenleri eşliğinde sportif yetenek taraması yapılması amaçlanıyor.

Gaziantep Valiliğinde düzenlenen Protokole; Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe katıldı.

Protokolde konuşan Vali Davut Gül; “Gençlik ve Spor Bakanlığı projesi kapsamında Gençlik Spor İl Müdürlüğünce zaman zaman okullarımızda uygulanan çok kıymetli bir proje. Ancak kırsalda da en az merkezde yaşayan kadar insan var. Kırsalda ikamet eden insanlarımıza mobil araçlar ile ulaşarak yeteneklerini keşfetmelerine katkı sunmak istiyoruz. Projemiz hayırlı olsun.” sözlerini kaydetti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin; “Eğitim Şehri Gaziantep, Spor Şehri Gaziantep’ hedefine giderken en büyük zenginliğimiz çocuklarımız. Dünyaya gelen her çocuk farklı yeteneklerle doğuyor. Bu projemiz ile üniversite şehri olan Gaziantep’ in çocuklarının yeteneklerini keşfetmelerini sağlayabilecek bir imkan sunmak istiyoruz. Bu projenin başarılı olması benim en büyük hayalim.” dedi.

Türkiye yüzyılının sporcularını yetiştirmek istediklerini ifade eden Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın; “Sporcularımızı keşfetme adına atılacak olan her türlü projeyi üniversite olarak destekliyoruz.” dedi. 

Konuşmaların ardından imzalar atıldı ve protokol fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

Yorum yapın