Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MİT ve Emniyet, İsrail İstihbarat Servisi MOSSAD’a Bilgi Satışı Yapan 7 Kişiyi Gözaltına Aldı

Türkiye’de milli güvenliği tehdit eden bir durum ortaya çıktı! Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Emniyet Genel Müdürlüğü, MOSSAD’a bilgi satan 7 şüpheliyi gözaltına aldı. İşte detaylar!

MİT ve Emniyet, İsrail İstihbarat Servisi MOSSAD’a Bilgi Satışı Yapan 7 Kişiyi Gözaltına Aldı

Türkiye’nin güvenliği için kritik bir durum ortaya çıktı! Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Emniyet Genel Müdürlüğü, İsrail istihbarat servisi MOSSAD’a bilgi satışı yaptığı belirlenen 7 şüpheliyi gözaltına aldı. İşte detaylar!

Özel Dedektifler MOSSAD Hedeflerini İzledi

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, MİT, MOSSAD’ın Türkiye’deki hedeflerini özel dedektifler aracılığıyla izlediğini ortaya koydu.

Biyografik Bilgi Toplama Faaliyetleri

MİT’in yürüttüğü operasyon kapsamında, İsrail istihbarat servisinin, bağlantılı özel dedektifler aracılığıyla hedeflerine yönelik biyografik bilgi toplama, keşif, tahkikat, fotoğraf-video belgeleme, canlı takip, ve takip cihazı yerleştirme gibi faaliyetler gerçekleştirdiği tespit edildi.

Özel Bilgiler MOSSAD’a Satıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde, 9 şüphelinin edindikleri bilgileri özel dedektifler aracılığıyla MOSSAD’a sattığı belirlendi. Bu doğrultuda, İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenledi.

7 Kişi Gözaltına Alındı

Operasyon sonucunda, aranan 9 şüpheliden 7’si gözaltına alındı. Diğer iki şüpheli ise daha önce aynı soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

MİT, Aralık 2022’de MOSSAD’ın özel dedektif ve taktik elemanlarına yönelik düzenlediği operasyonda toplamda 68 kişi hakkında işlem yapmıştı.