Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MİT, DEAŞ Hücresini Çökertti: İsrail İzleri Ortaya Çıktı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Türkiye’deki sinagog ve kiliseler ile Irak Büyükelçiliği’ne saldırı hazırlığı içindeki DEAŞ hücresini etkisiz hale getirdi. İsrail izine rastlanan bu operasyon, hain emellerin engellenmesi adına kritik bir başarıya imza attı.

MİT, DEAŞ Hücresini Çökertti: İsrail İzleri Ortaya Çıktı

Hain Emellerine Ulaşamadan Yakalandılar

Güvenlik ve istihbarat birimlerinden edinilen bilgilere göre, MİT tarafından Türkiye’deki sinagog ve kiliseler ile Irak Büyükelçiliği’ne saldırı hazırlığı içinde olan DEAŞ’ın sözde sorumlusu toplam 32 şüpheli, sansasyonel eylem arayışında yakalanarak, hain emellerine ulaşamadan engellendi.

Üzerinden İsrail Parası Çıktı

Örgütün Türkiye yapılanması olarak bilinen “Selman-ı Farisi Taburu” adlı hücrede, örgütün istihbarat sorumlusu olduğu belirlenen “Abu Yakin el-Iraki” kod adlı Micbel el-Şuveyhi ve Irak Büyükelçiliği’ne yönelik saldırı planlayıcısı “Abdullah el-Cumeyli” kod adlı terörist İyheb Elani ile birlikte yakalanan “Ebu Leys” kod adlı Muhammad Hilaf İbrahim İbrahim’in üzerinden çarpıcı bir belge ortaya çıktı. İsrail parası olan 50 yeni şekel üzerinde İngilizce “Muhammad’e İsrail’den hatıra” anlamına gelen “Souvenir for Muhammad from Israel” yazılı not bulunuyordu. Ancak paranın hücre üyesine nasıl verildiği henüz bilinmiyor.

Hücrenin 25 Üyesi Hapse Atıldı

İstanbul, Ankara, Balıkesir, Bolu, Düzce, Kırşehir, Konya, Sakarya ve Samsun’da eş zamanlı düzenlenen operasyon sonucunda, MİT ve emniyet güçleri tarafından çapraz sorguya alınan 32 kişilik hücrenin 25 üyesi tutuklandı. Mahkeme tarafından 1 şüpheli için konutu terk etmeme, 5 kişi hakkında adli kontrol hükümleri uygulanırken, 2 şüpheli ise sınır dışı işlemleri için ilgili birimlere sevk edildi.

MİT, MOSSAD’A ÇALIŞAN AJAN AĞINI ÇÖKERTTİ

Milli İstihbarat Teşkilatı, Türkiye’deki örtülü operasyonlarını deşifre ederek Mossad’ın Türkiye’deki casusluk faaliyetlerine son verdi. Türkiye’de etkisini kaybeden Mossad, operasyonlarını yerel unsurlar yerine kendi ajanları üzerinden yürütmekte zorlanıyor.