Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meteoroloji Raporuna Göre İstanbul ve Birçok İl Kar Altında

Hava durumu raporuna göre Türkiye genelinde kar yağışı etkisini artırıyor. İstanbul ve birçok il için yapılan uyarılar dikkat çekerken, AKOM İstanbul’da kar yağışı beklendiğini duyurdu. 28 ilde sarı ve turuncu kodlu kar uyarıları ise dikkatle takip edilmeli.

Meteoroloji Raporuna Göre İstanbul ve Birçok İl Kar Altında

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün güncel hava durumu raporuna göre, Türkiye genelinde kış aylarının etkisi giderek artıyor. İstanbul dahil birçok ilde kar yağışı beklenirken, 28 il için de sarı ve turuncu kodlu uyarılar verildi. İşte detaylar:

AKOM, İstanbul’a Kar Uyarısı Yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Dairesi Başkanlığı (AKOM), pazar akşam saatlerinden itibaren İstanbul’da kar yağışının beklendiğini duyurdu. AKOM’un açıklamasına göre, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava, İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’ni etkisi altına alacak. Sıcaklıkların mevsim normallerinin 2-4 derece altına düşeceği belirtilirken, beraberinde genel olarak yağış geçişleri yaşanması tahmin ediliyor. Bugünkü yağmurun pazar günü karla karışık yağmura, akşam saatlerinden itibaren ise kar yağışına dönüşmesi bekleniyor. Pazartesi öğle saatlerine kadar ise yerel kuvvetli kar yağışları görülebilir.

Hava Sıcaklığı 2-4 Derece Düşecek

AKOM tarafından yapılan açıklamada, Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgasının İstanbul ve Marmara Bölgesi’ni etkisi altına alacağı belirtildi. Sıcaklıkların mevsim normallerinin altına düşerek 2-4 derece daha soğuması bekleniyor. Bu durumun kışın etkisini artırarak genel olarak yağışlı bir havayı beraberinde getireceği ifade ediliyor.

28 İle Sarı ve Turuncu Kodlu Uyarılar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Erzurum, Giresun, Kastamonu, Kars, Muş, Sakarya, Rize, Siirt, Trabzon, Tunceli, Van, Zonguldak, Bayburt, Bartın, Ardahan, Karabük, ve Düzce illeri için sarı kodlu kar uyarısı verdi. Şırnak’ta ise sarı ve turuncu kodlu kar uyarısı bulunuyor. Bolu ve Hakkari’de ise turuncu kodlu kar uyarısı yapıldı. Ayrıca, Batman için sarı kodlu yağmur uyarısı, Diyarbakır ve Mardin için ise sarı kodlu kar ile yağmur uyarısı dikkat çekiyor.