Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce: Yerel Seçimlere Hazırız

Muharrem İnce, Memleket Partisi’nin yerel seçimlere hazırlandığını açıkladı. İnce, partisinin iddialı belediye başkan adaylarıyla seçimlere girmeye kararlı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce: Yerel Seçimlere Hazırız

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin yerel seçim kararını duyurdu ve kısıtlı imkanlarla dahi her yerde seçime gireceklerini belirtti. İnce, alabildikleri kadar belediyeyi partisine katacaklarını ifade ederken, CHP ile ittifak iddialarına da “Ayrı dünyaların insanlarıyız” şeklinde yanıt verdi.

İnce’nin Yerel Seçim Açıklamaları

Partisinin 13 belediye başkan adayını açıklayan İnce’nin konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

Ekrem İmamoğlu İddiası

İnce, konuşmasına Ekrem İmamoğlu’nun ulaşamadığı iddiasıyla başladı. İnce, yalan haberlerle ilgili açıklama yaparak, İmamoğlu’nun kendisini arayıp ulaşamadığı yönündeki haberlere karşı çıktı. Telefon kayıtlarını paylaşan İnce, bu tür iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Altılı Masa İddiası

İnce, 8 ay önceki Altılı Masa sürecine de değindi. Bu süreçte partisine bakanlık, milletvekilliği gibi önemli imkanlar sunulmasına rağmen, Altılı Masa’nın CHP’yi terk ettiğini ifade etti. İnce, herkesin terk ettiği bir ortamda CHP’ye el uzattığını ve bu konuda çeşitli görüşmeler yaptığını belirtti.

Siyasi Farklılıklar

Muharrem İnce, ayrı dünyaların insanları olduklarını savundu ve bu iddiayı destekleyecek örnekleri sıraladı. 1991 seçimlerine atıfla, CHP’nin siyasi hafızasının eksik olduğunu ifade etti. İnce, Suriye ve Irak’taki olaylara dikkat çekerek, Memleket Partisi’nin üçüncü yol ve ilkeli siyaseti benimsediğini vurguladı.

Türkiye’nin Farkı ve Seçim Adayları

Son olarak, İnce, Türkiye’nin laiklik ve Atatürk sayesinde öne çıkan bir ülke olduğunu savunarak, partisinin 13 belediye başkan adayını duyurdu. Adaylar arasında Eskişehir, Sakarya, Bilecik, Yalova, Mersin Tarsus, Ankara Şereflikoçhisar, Artvin Kemalpaşa, Aydın Nazilli, Eskişehir İnönü, Bozüyük, İzmir Bayındır, İzmir Tire ve Samsun Canik belediyeleri bulunuyor.