Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Memelere Özgürlük” Pankartıyla Yürüyen Melisa Aydınalp Hakkında Hapis İstemiyle Dava Açıldı

Kadıköy’de sosyal medya fenomeni Melisa Aydınalp, “Memelere Özgürlük” pankartıyla yürüyüş yaparak tepki çekti. Hakkında hapis cezası istemiyle dava açıldı. Aydınalp, suçlamaları reddederek protesto hakkını kullandığını belirtti.

“Memelere Özgürlük” Pankartıyla Yürüyen Melisa Aydınalp Hakkında Hapis İstemiyle Dava Açıldı

Kadıköy’de Sosyal Medya Fenomeni Melisa Aydınalp’e Hapis Cezası Talebiyle Dava Açıldı

Kadıköy’de, “Memelere Özgürlük” yazılı bir pankart taşıyarak yürüyen sosyal medya fenomeni Melisa Aydınalp hakkında, hayasızca hareketlerde bulunma suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Sosyal medya fenomeni Melisa Aydınalp, 10 Aralık 2023 tarihinde Bağdat Caddesi’nde yarı çıplak vaziyette “Memelere Özgürlük” yazılı bir pankartla yürüdü. Fenomenin bu hareketi, bir vatandaşın tepkisine neden oldu ve pankartı yırttı. Ardından ikili arasında sözlü bir tartışma yaşandı. Olayın sosyal medyada yayılması üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı ve Melisa Aydınalp, gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Hakkında hapis cezası istemiyle dava açıldı.

“Normal Kıyafetimle Yürüyüş Yapsam Gözaltına Alınıyorum”

Melisa Aydınalp, ifadesinde protesto hakkını kullandığını ve vücudunun herhangi bir yerinin açık olmadığını belirtti. “Normal kıyafetimle yürüyüş yapsam gözaltına alınıyorum” diyen Aydınalp, bu durumun eğitim hayatını olumsuz etkilediğini dile getirdi. Yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Aydınalp, suçlamaları reddetti.

1 Yıla Kadar Hapis Cezası Talebi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Melisa Aydınalp’in “hayasızca hareketlerde bulunma” suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. İddianame, Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi ve Aydınalp’in yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.