Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MEB Çalışanlarına Öğretmenevlerinde Yüzde 50 İndirim

Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenler ve diğer çalışanlarına öğretmenevlerinde %50 indirim sağlayarak konaklama imkanlarını artırıyor. Bakan Yusuf Tekin’in talimatıyla yapılan düzenleme, eğitim camiasında memnuniyetle karşılanıyor.

MEB Çalışanlarına Öğretmenevlerinde Yüzde 50 İndirim

MEB Çalışanları Artık Öğretmenevlerinde Daha Uygun Koşullarda Konaklayabilecek

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in talimatıyla, artık öğretmenlerin yanı sıra tüm Bakanlık çalışanları da öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimli konaklayabilecekler.

2022-2023 eğitim öğretim yılında öğretmenlerin görev yaptıkları illerdeki konaklama ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, 2023 yılının sonuna kadar konaklama ücretlerinde yüzde 50’lik bir indirim yapılması kararı alındı. Bu süre içerisinde, mevcut kapasite sadece konaklama ihtiyacı olan öğretmenlere ayrılacak.

Öğretmenlik Haricindeki Personel de İndirimden Faydalanacak

Yüzde 50’lik indirim uygulaması, sadece öğretmenler tarafından değil, aynı zamanda diğer eğitim personeli tarafından da olumlu bir şekilde karşılandı. Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenler haricindeki eğitim personelinin de konaklama ihtiyaçlarına duyarsız kalmadı.

Bakan Yusuf Tekin’in talimatıyla, Bakanlık bünyesinde öğretmenlik dışındaki görevlerde çalışan personelin konaklama ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, 2024 yılının sonuna kadar daha önceden yapılmış rezervasyonlar iptal edilmeden ve konaklama ücretlerinde herhangi bir maliyet bedelinin altında kalmadan öğretmenler ve diğer tüm Millî Eğitim Bakanlığı personeline, sivil misafirlere uygulanan hizmet bedelleri üzerinden kahvaltı hariç yüzde 50 indirim uygulanacak.

Bakan Tekin’den Değerlendirme

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Geleceğimizi sevgiyle yoğuran kıymetli meslektaşlarıma… Yeni Türkiye’nin sürdürülebilir eğitim sisteminin mimarları olan, toplumun tüm bireylerine dokunan öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın emekleri karşılığında yüklerini hafifleten ve küçük bir teşekkür mahiyetinde imkanlar sunmaya devam ediyoruz.”

“Bu kararın öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımızı mutlu edeceğine inanıyorum. Öğretmenevlerimizi tamamen öğretmenlerimiz için ayırarak %50 konaklama indirimi sağlamıştık. Yeni yılda bu desteği Bakanlığımızın tüm mensuplarına (öğretmenler ve diğer kadrolarda çalışan tüm personel) sürdürme kararı aldık. Bu kararın, öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımızı mutlu edeceğine inanıyor, eğitim ailemize hayırlı olmasını diliyorum.”