Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu için öncelikle bankanın vermiş olduğu kriterlerin yanında kredi kartı sözleşmesini çok iyi okumanızda fayda vardır. Bunları yaptıktan sonra bankanın sizden talep edeceği bazı evraklar olabilir. Bunlar; bir yer de çalışıyorsanız maaş bordrosu veya gelir durumunuzu gösteren herhangi bir belge de olabilir, serbest çalışan gelir durumunu belgelemekte sıkıntı yaşayanlara da bazı bankalara kredi kartı vermektedir. Tabi gelir durumunu belgeleyen kişilere istinaden kredi kartı limiti daha aşağıdadır.

Bunun yanında iş yeriniz varsa, vergi levhası, kimlik  aslı ve fotokopisi lazımdır. Bazı bankalar sizden daha önce ödemiş olduğunuz elektrik, su, doğal gaz fatura gibi şeyler de isteyebilir. Eğer çalıştığınız yerde düzenli olarak SGK’nız yatıyorsa bunlar size artı bir avantaj olarak dönecektir.

Düzenli bir iş sahibi değilseniz öğrenci kredi kartı olarak size verecekleri kredi kartı limiti 500 TL ile 1000 TL arasın da değişmektedir. Telefon, İnternet veya banka şubesi ile kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Her banka da vereceği kredi tutarı, avantajları ve faiz oranları değişmektedir. Bunları araştırıp sizin için en uygun kredi kartını seçmeniz gerekmektedir. Bu şekil de size en uygun kredi kartına başvurabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurum Nasıl Onaylanır?

Kredi Kartı başvurunuzun onaylanması için bankaya sunduğunuz bilgilerin eksik veya yanlış olmaması gerekir. Ayrıca başvurduğunuz bankanın kriterlerine uygun olmanız gerekmektedir. 18 yaş altı hiçbir birey kendi başına kredi kartı alamaz.

Kredi Kartı Başvurum Neden Onaylanmadı?

Kredi kartı başvurumunonaylanmamasının sebebi bankaya sunduğunuz bilgilerin gerçekçi olmaması olabilir bu yüzden ne olursa olsun kredi kartı başvurusu yaparken bilgilerin gerçekçi ve güncel olduğuna emin olun.

Önceden kullanmış olduğunuz bir kredi kartı varsa ve ödemeleri geciktirdiyseniz ve bundan dolayı adınıza yasal işlemler yapılmışsa banka size kredi kartı vermeyebilir. Bunun nedeni olarak her geçecek kredi kartı

Yorum yapın