Konum Nasıl Atılır, Telefondan Konum Atma 2022

Konum nasıl atılır? Akıllı telefondan konum atma ve hareketli konum nasıl atılır?işlemlerini siz değerli okuyucularımız için rehber niteliğinde bir yazıya dönüştürdük. Akıllı telefonda konum nasıl atılır diye araştırıldığında görülecektir ki konum paylaşmanın birçok yolu bulunmaktadır. Tarif etmek istediğiniz bir konumu teknoloji sayesinde zorlanmadan karşınızdaki muhatapla paylaşabilirsiniz.

Konum Nasıl Atılır Whatsapptan

Konum Nasıl Atılır Whatsapptan bu konuda en popüler uygulamalardan bir tanesi. Whatsapp sayesinde kendi bulunduğunuz konumu paylaşabileceğiniz gibi başka bir yerin de konumunu da kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Whatsapp’da konum paylaşımı yapmak için ilk olarak GPS ayarlarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Akıllı telefonda konum nasıl atılır sorusuna cevap vermek için Ayarlar menüsündeki GPS açıldıktan sonra Whatsapp’ın sohbet ekranını açmak gerekiyor. Daha sonra sohbet ekranının mesaj yazma kısmının sağ tarafında yer alan ataç sembolüne tıklandıktan sonra Galeri, Belge Paylaşımı ve Konum Paylaş seçeneği görülecektir. Seçilmesi gereken seçenek Konum Paylaş seçeneğidir. Konum paylaşımı yapmadan önce paylaşılan konumun kaç saat süreli paylaşılacağının da seçilmesi gerekmektedir. Maksimum 32 saate kadar konum paylaşma izni bulunmaktadır. Aktif konum nasıl atarım sorusunun en pratik cevabı Whatsapp olacaktır.

Facebook Messenger ile Konum Nasıl Paylaşılır?

Facebook messenger ile konum nasıl paylaşılır? Bir diğer konum paylaşma seçeneği ise Facebook Messenger Uygulamasıdır. Bu uygulama da Whatsapp’ın benzeri olan bir uygulamadır ancak bu uygulamayı Whatsapp’tan ayıran en önemli özellik Facebook ile koordine şekilde çalışmasıdır. Messenger’da da konum paylaşmak için sohbet ekranının açılması gerekmektedir. Sohbet ekranı açıldıktan sonra ekranın köşesinde yer alan üç nokta imgesine tıklanması gerekmektedir. Buradan konum paylaş seçeneği işaretlenerek istenen konum karşı tarafa gönderilebilmektedir. Akıllı telefonda konum nasıl atılır diyenler için Messenger uygulaması bir diğer online çözümdür.

Google Maps ile Konum Nasıl Paylaşılır?

Google maps ile konum nasıl paylaşılır işlemi bu şekildedir. En popüler mobil konum paylaşma seçeneği ise Google Maps’tir.  Diğer uygulamaları kullanmasanız bile sadece Google Maps ile istediğiniz yerin konumunu kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Google Maps’ten konum nasıl atarım diyorsanız ilk olarak Google Maps’te gönderilecek konum ister manuel ister kordinatlarla ayarlanmalıdır. Konum belirlendikten sonra ekran üstünde bulunan konumu gösteren imlece basılır ve Paylaş seçeneği ile konum gönderilecek kişi seçilir. Kişi seçildikten sonra paylaşıma onay verilir ve bu şekilde konum paylaşılmış olur. Gerek Messenger gerekse Google Maps’te konum paylaşılırken herhangi bir süre sınırı koyulmasına gerek yoktur. Ancak Whatsapp’da sınır koyulabilir. Google Maps ek bir uygulama kanalı olmadan akıllı telefonda konum nasıl atılır sorusunun en basit cevabıdır.

Yorum yapın