Kırşehir Valisiden Geleceğin Şeflerine Tebrik

TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Kırşehir Valisi Sayın H. Mete Buhara, uygulama dersliklerini gezerek öğrencilerle bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’ın da hazır bulunduğu ziyarette Okul Müdürü Esa Şahin’den okulda verilen eğitim ile ilgili bilgi alan Kırşehir Valisi Sayın H. Mete Buhara, öğrenciler arasında düzenlenen ‘Gönül Dağı Şefleri Yarışıyor’ adlı yarışmada oylama yaptı.

Yarışmanın kazananının olmadığını, tüm öğrencilerin yarışmadan galip çıktığını belirten Kırşehir Valisi Sayın H. Mete Buhara, “Birbirinden lezzetli yemekler ve tatlılar ortaya koyan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Gençlerimize güveniyoruz, onlar bizim geleceğimiz. Öğrencilerimizin nitelikli, becerikli ve kalifiye eleman yetiştiren bu okuldaki eğitimini tamamladıktan sonra çok iyi yerlerde yöresel yemekler açısından zengin olan ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Geleceğin şefleri olarak gördüğümüz öğrencilerimizin yolları açık olsun.” dedi.

Sayın Kırşehir Valisiin ziyareti, okul içerisinde bulunan ve öğrencilerin usta öncülüğünde ekmek çıkardığı fırında incelemelerde bulunması ve öğretmenlerle yaptığı toplantı ile sona erdi.

Yorum yapın