Kırşehir Ceza İnfaz Kurumu Yakında Faaliyete Geçiyor

Kırşehir Valisi Sayın H. Mete Buhara, yakında faaliyete geçecek olan Kırşehir Ceza İnfaz Kurumu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

2 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Kubilay İpteş’in bilgilendirme konuşma yapmasının ardından Kırşehir Valisi Sayın H. Mete Buhara, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Dadal ve ilgili kurum amirleri ile birlikte Kırşehir Ceza İnfaz Kurumu’nda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Ziyareti sırasında konuşan Kırşehir Valisi Sayın H. Mete Buhara, “İlgili kurum amirlerimiz ile birlikte, son aşamasına gelmiş durumda bulunan Kırşehir Ceza İnfaz Kurumu’nda varsa eksikleri görmek ve bu eksikleri tamamlamak amacıyla bugün buradayız. Tüm çalışanlarımıza görevlilerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Toplamda 869 dönümlük alana inşa edilen Kırşehir Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu, Y Tipi ve S Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Açık Ceza İnfaz Kurumu, jandarma taburu, lojman, sağlık birimi, sosyal tesis, ısı merkezi, mutfak ve fırınıyla büyük oranda tamamlanmış durumda bulunmaktadır.

Yorum yapın