Kırık ve Mat Saçlardan Kurtulmak için Öneriler

Saçlarınızın mat görünümünden kurtarmak ve sürekli oluşan saç kırıklarını engellemek için basit ve etkili doğal saç bakımı ipuçlarına ulaşabilirsiniz….

Özellikle bayanlar, saçlarının her daim bakımlı ve güzel olmasını ister.
Bayanlar, saçlarının sağlıklı ve bakımlı olmasına çok özen gösterir.

Fakat zaman içinde saçlarımız yıpranabilir ve matlaşabilir. Her zaman sağlıklı saçlara sahip olabilmeniz için neler yapmanız gerektiği hakkında bir haber derledik.

Ne tür yanlışlar saçlarımızı yıpratıyor ve kırıyor, ne tür doğrular saçlarımızın her zaman muhteşem ve sağlıklı olmasını sağlıyor! Aradığınız her şeyi haberimizde bulacak, güzel saçlarınızla herkesin ilgi odağı olacaksınız…

Şampuan seçimi

Saçlarımız az hasara uğratmak ve parlak bir görünüm elde etmek için farklı şampuanları arar dururuz. Çoğu kez özel koku saçan şampuanları ayrıca kullanırız.

Oysa, saç tasarımcıları bu uğraşın saçları daha güzel göstermek yerine hasara uğrattığını söylüyor. Saçları nemlendirici özelliği
olan veya renk koruyucu özelliği olan bir şampuanla yıkamak yeterli.

Duş sonrası ve öncesi bakımı

Saçlarımızın nasıl kırılgan olduğunu biliyoruz. İhtiyacınız olan nemli saçlarını daha çok da saç uçlarınızı masaj yaparak beslemek.
Haftada bir ya da iki keza duştan sonra nemli saçlarınıza saç doğal içerikli saç kremi uygulayabilirsiniz.

Duş öncesi saç diplerinize zeytinyağ sürüp bekletmeniz saçlarınızı besler ve canlandırır.

Isıyı düşürün

Saç kurutma makinelerininin ısısını düşürün. Saçlarınızı kuruturken makineye çok yakın tutmayın. Saç düzleştiricileri ve ütüyle saçlarınızı ezmeyin.

Saç renkleri

15 dakika içinde saç renginizi solabilir. Saçınızın rengini solduran suyun içindeki mineral ve kloru durdurun. Alkollü ürünlerden kaçının. Saçlarınızı kurutur ve sağlıksız görünmesine neden olur.

Gevşek bırakın

Yüksek topuzlar, atkuyrukları, örgüler kısacası saçınızı sıkacak ve zedeleyecek saç modellerini bırakın. Saçlarınızı serbest bırakın, biraz doğal dalga efekti vererek kullanın. Alkol içerikli saç spreylerinden kaçının.

Hacmi kaybetmeyin

Hacim veren şampuanlarla saçınızı basık ve sağlıksız

Yorum yapın