Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Vali Aziz Yıldırım başkanlığında YİKOB Toplantı Salonu’nda Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan Vali Yıldırım; “Toplantımız kadına şiddetle mücadele olunca ümit edelim ki 2023’te daha az şiddet olsun, hatta tamamen ortadan kalksın.

İnsanlarımızı ne kadar çok eğitebilirsek ne kadar çok empati yapmalarını sağlarsak zannediyorum ki şiddeti azaltmış oluruz. Öyle ümit ediyorum. Bütün gayretimizle buna çalışacağız, buna çabalayacağız.

KADES uygulamamız var biliyorsunuz. Telefonlara indirilen KADES Uygulaması. STK’lardan istirham ediyoruz mensubu bulundukları beraber oldukları hanım arkadaşlarımız mutlaka indirsinler.  KADES Uygulaması pek çok yerde hayat kurtaran, pek çok yerde şiddetten alıkoyan ve pek çok yerde insanın cesaretini artıran bir uygulama haline geldi. Hakikaten güzel örnekleri var. Herhangi bir sıkıntı durumunda işe yarayacağını mutlaka biliyoruz.” dedi.

Toplantıda 2022 yılı Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı kapsamında Eylül-Ekim-Kasım-Aralık aylarında paydaş kurumlar tarafından gerçekleştirilen faaliyetler değerlendirildi.

2023 Yılı Faaliyet Planı hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Ardından kurum kuruluşlarda çalışan kadın personellerin KADES Uygulamasını indirmesi sağlandı.

 

Yorum yapın