Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul’da Kuvvetli Fırtına Uyarısı: Dikkat ve Tedbir Şart!

İstanbul’da etkili olacak kuvvetli fırtına nedeniyle İstanbul Valiliği, vatandaşları olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Meteoroloji’nin tahminine göre, fırtına Pazar gününe kadar devam edecek. Detaylar haberimizde!

İstanbul’da Kuvvetli Fırtına Uyarısı: Dikkat ve Tedbir Şart!

İstanbul’da bugün öğle saatlerinden itibaren etkili olması beklenen kuvvetli fırtına nedeniyle İstanbul Valiliği, vatandaşları uyarıyor. Fırtınanın, Pazar gününün ilk saatlerine kadar devam edeceği tahmin edilirken, olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulanıyor.

Fırtına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre, bugün öğle saatlerinden itibaren Marmara bölgesinde etkili olması beklenen fırtına, kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde eserek fırtına şeklinde etkili olacak. Meteoroloji’nin verilerine göre, rüzgarın hızı saatte 50-75 kilometre arasında değişecek. Bu durumun ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara yol açabileceği belirtilerek, vatandaşlardan dikkatli olmaları isteniyor.

Pazar Gününe Kadar Etkisini Sürdürecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre, fırtına etkisini Pazar gününün ilk saatlerine kadar sürdürecek. Batı Karadeniz’de kuzeyden esen rüzgarın 6 ila 8 kuvvetinde etkili olacağı ifade edilirken, Pazar günü akşam saatlerine kadar devam edeceği belirtiliyor.

Dikkatli ve Tedbirli Olunmalı

Valilik, fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyarıyor. Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi risklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulanıyor. Özellikle ulaşımda aksamaların yaşanabileceği bu dönemde, sürücülerin ve yayaların ekstra dikkatli olmaları önem arz ediyor.

Son Değerlendirme ve Tahminler

Son değerlendirmelere göre, fırtına Pazartesi günü akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedecek. Ancak, bu süreçte alınacak tedbirler ve dikkatli olunması, olası riskleri en aza indirmek adına önem taşıyor.