İçişleri Bakan Yardımcısı Erdil ve Vali Köşger, Yeni Yıla Denetim ve Ziyaretlerle Girdi

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, yılbaşı gecesi ilimizde alınacak tedbirleri değerlendirmek, uygulama yapan kolluk kuvvetlerini denetlemek ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere İzmir’e geldi.

İldeki programına valilik ziyaretiyle başlayan Bakan Yardımcısı Erdil, valilik makamında bir araya geldiği Vali Yavuz Selim Köşger ve güvenlik bürokrasisi yetkilileri ile yılbaşı gecesi kentte alınacak tedbirleri değerlendirdi.

Bakan Yardımcısı Erdil ve Vali Köşger; vilayetteki programın ardından iktisat kongresine ev sahipliği yapacak yeni kongre binası inşaat alanına geçerek, burada yoğun mesai ve gayretle çalışan işçilerin yeni yıllarını kutladı.

Daha sonra İzmir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek, yılın son günü yalnız bırakmadıkları yaşlılarla pasta kesen Erdil ve Köşger, buradan İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçti. Bakan Yardımcısı Erdil ve Vali Köşger, hastane personelinin ve ‘geçmiş olsun’ diledikleri hastaların da yeni yıllarını kutladı.

Programlarına şehit ailesi ziyareti ile devam eden Bakan Yardımcısı Erdil ve Vali Köşger; Şehit Polis Memuru İbrahim Okçu’nun Karabağlar ilçesinde ikamet eden ailesini de yeni yıla girerken yalnız bırakmadı.

Beraberlerindeki heyet ile Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) ile İl 112 Acil Çağrı Merkezi’ni ziyaret eden Erdil ve Köşger, 2023’e nöbette giren personelin yeni yılını kutladı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Sabri Erdil ve Vali Yavuz Selim Köşger ile beraberlerindeki heyet, 2023’ü vazife başında karşılayan jandarma ve emniyet personelini denetlemek ve yeni yıllarını kutlamak üzere gittikleri Kemalpaşa’da, Akalan Jandarma Kapama Noktası ile Tariş Üzüm Depoları Önü Polis Kapama Noktası’ndaki temaslarının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak programlarını tamamladı.

 

 

Yorum yapın