Huawei Matepad incelemesi ve teknik özellikleri

Huawei teknoloji şirketleri arasındaki erini korumak ve yükselmek amacı ile pek çok cihaz üretmektedir. Kısa bir süre önce tanıttığı Nova 7 akıllı telefon ve Watch GT 2e adlı akıllı satın tanıtımının yanında kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü Huawei Matepad Pro’nun bir alt modeli olan Huawei Matepad’i de çevrimiçi olarak tanıttı.

Huawei Matepad Özellikleri Nelerdir?

Huawei Matepad tabletin Pro modeline göre pek çok farkı bulunuyor. Bunların başında ekran büyüklüğü gelmektedir. Matepad Pro’nun ekranı 10.8 inç büyüklüğündeydi. Matepad ise 10.4 inç büyüklüğündedir.

4 GB ve 6 GB RAM seçenekleri ve 64 GB hafıza ve 128 GB hafıza seçenekleri bulunmaktadır. Bir üst modeli olarak bilinen Matepad Pro’nun ise 128, 256 ve 512 GB hafıza seçenekleri bulunmakla birlikte 6 ve 8 GB RAM ‘i de bulunmaktaydı.

Bu tabletin elbette ki en önemli özelliği Google Hizmetlerinden yararlanmamaktadır. Sadece Huawei’in kendi servisi ile gereken hizmeti vermektedir. Kimilerine göre yeterli olduğu gibi kimilerine göre yeterli bulunmamaktadır.

Bu tabletin 1 önde 1 arkada olmak üzere iki tane kamera seçeneği bulunmaktadır. Her iki kameranın çözünürlüğü de 8 megapixeldir. Bir üst modeli olan Matepad Pro’nun ön kamerası yine 8 MP iken arka kamerası 13 MP idi. Ön kameranın kendinden odaklı bir yapısı vardır arka kamerada ise odak otomatik algılayıcı ile çalışmaktadır.

Tabletin Siyah ve Beyaz renk seçenekleri bulunmakla birlikte USB – C ile şarj edilebilecektir.

Huawei Matepad Üretim Amacı

Bu tablet modelinin çocuklara yönelik üretildiği bilinmektedir. Bir çocuğun tüm normal ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir özelliğe sahiptir. Sadece çocukların değil yetişkinlerin de çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilecek basit yapılı bir tablettir. Gözü dinlendirmek amacı ile geliştirilen özel bir okuma seçeneğini de beraberinde getiren bu tabletin özellikle çizim konusunda ön plana çıktığı görülmektedir. Çizim yapmak amacı ile Huawei M-Pencil Stylus kalem seçeneği ile pek çok çizim olanağı sağlamaktadır.

Tabletin toplam net ağırlığı 450 gr olarak belirlendi. Şimdiden satışları yurtdışında çokça gerçekleşe Huawei Matepad özellikle amatör çizim yapanların ve çocukların ilgisini çekmiş bulunmakta.

Yorum yapın