Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay’da Deprem Anması: “Unutmak, Affetmek, Helalleşmek Yok” Sloganları Yükseldi

Hatay’da 6 Şubat depreminin yıl dönümünde düzenlenen anma etkinliğinde, “Unutmak yok, affetmek yok, helalleşmek yok” sloganlarıyla hayatını kaybedenler anıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel gibi önemli isimler de etkinliğe katıldı.

Hatay’da Deprem Anması: “Unutmak, Affetmek, Helalleşmek Yok” Sloganları Yükseldi

Hatay’da Depremin Yıl Dönümünde Anma Etkinliği

Hatay’da, 6 Şubat’ta yaşanan depremlerin yıl dönümünde, Yunus Emre Parkı ve Köprübaşı mevkiinde düzenlenen anma etkinliğine 53 binden fazla vatandaş katıldı. Vatandaşlar, yaşanan acıları hatırlatarak “Unutmak yok, affetmek yok, helalleşmek yok” sloganlarını yükseltti. Ayrıca, depremin meydana geldiği saat olan 04.17’de, seslerini duyurmak için “Sesimi duyan var mı?” diye seslendi.

Bakan Koca ve CHP’li Özel de Katıldı

Hatay’daki anma etkinliklerine, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş gibi önemli isimler de katıldı. Köprübaşı mevkiindeki törende ve Yunus Emre Parkı’ndaki anmada bir araya gelen siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşları, depremin yarattığı acıyı paylaştı.

Depremde Hayatını Kaybedenler için Saygı Duruşu

Depremin meydana geldiği saatte saygı duruşunda bulunulan anma etkinliklerinde, hayatını kaybedenler için dualar edildi. Vatandaşlar, acılarını ifade etmek ve seslerini duyurmak adına “Unutmak yok, affetmek yok, helalleşmek yok” sloganlarını sık sık dile getirdi. Bu anma etkinliklerine ait görüntüler ve sloganlar, sosyal medyada geniş yankı buldu.