Hamilelikte Saç Bakımım için Neler Yapmalıyım?

Hamilelik döneminde hormonların değişmesiyle, vücudunuzda da birçok değişiklik olacak. Cildiniz ve saçlarınız kuruyacak. Saç dökülmeleriniz çoğalıcak ve kabarık saçlarla baş etmek zorunda kalabileceksiniz.

Hamileyken de kendinizi güzel ve mutlu hissetmeniz için sizler için derlediğimiz haberimizde, Hamilelikte saç bakımını derledik.

Bu çok özel saç bakımı bilgileri ile saç sorunlarınızdan kurtulacaksınız.

Elektriklenen Saçlar

Saçlarınızdaki nem azalıp çok kuruduğundan elektriklenebilir. Hem saçlarınızı yatıştırmak hem de nemlendirmek için birkaç damla tatlı badem yağına ihtiyacınız var! Badem yağını avucunuzun içine alın ve ovuşturarak dağıtın. Ellerinizi saç uçlarınıza sürün. Anıda renginin parladığını, elektriklenmenin giderildiğini göreceksiniz.

Kabaran Saçlar

Hamilelik ve doğum sonrası sürecinde saçlarınız kabarıp zor şekil alabilir. Saçlarınız her zamanki haline dönene kadar saç kremi ve nemlendirici özellikli şampuan kullanabilirsiniz. Saç kremini sadece saç uçlarına sürmeye dikkat edin.

Saç Dökülmesi

Hamilelikte ve emzirme döneminde saç dökülmesi yaşayabilirsiniz, telaşa kapılmayın! Doktorunuzun kontrolünde vitamin ve mineral desteği alın. Saçlarınız yeniden çıkacaktır.

Dalgalı Saçlar

Doğal dalgalı saçlarınız hamilelik sırasında şekle girmiyorsa gece uyumadan önce saçlarınızı 3 ya da 4 parçaya ayırıp örün. Sabah uyandığınızda saçlarınızı açıp biraz köpük sürerek saçlarınızı sabitleyin.

Düz Saçlar

Düz saçlarınız eskisi gibi pürüzsüz görünmüyorsa ısıya karşı koruyucu saç bakım ürününü saçınıza uyguladıktan sonra çok

Yorum yapın