Gmail Kaydol: Ücretsiz Gmail Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Gmail, Google tarafından sağlanan ve hesaplarınıza bir masaüstü veya mobil cihaz üzerinden erişmenizi sağlayan bir e-posta hizmetidir. Gmail‘in basit kayıt işlemini tamamlayarak sizde bir Gmail hesabı oluşturabilirsiniz. Gmail hesabının nasıl oluşturulacağını keşfetmek için okumaya devam edin.

Gmail Hesabı Oluşturun

Bir Gmail hesabı açmak için Google ana sayfasına gidin. Ardından, araç çubuğunda bulunan Gmail seçeneğini tıklayın :

Buradan, hesap durumunuza bağlı olarak iki senaryo mümkündür. Zaten bir Google hesabınız varsa, Google hesabınız üzerinden Gmail’e erişmek için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz yeterlidir. Bunu Oturum Aç’ı tıklayarak yapabilirsiniz :

Bir Google hesabınız yoksa, Hesap oluştur ‘u tıklayın :

Temel bilgilerinizi soran birkaç sayfalık bir çevrimiçi form görünecektir. Sayfayı her doldurduğunuzda İleri’ye tıklayarak devam edin . Telefon numaranızı eklemeniz istenecektir, bu isteğe bağlıdır. Telefon numarası olmadan bir Gmail hesabı oluşturmak mümkündür.

Numaranızı girmeyi seçtiyseniz, doğrulama adımlarını izleyin:

Ardından, görünen hüküm ve koşulları okuyun. Son olarak, tüm kullanım koşullarını okuyup kabul ettiğinizi onaylamak için Bu kutuyu işaretleyin… ‘i seçin ve Sonraki adım’a tıklayın . Kaydınızı tamamlamak için hesabımı kullanmaya hazırım’ı tıklayın.

Not: Ek güvenlik için bir telefon numarası eklemek yerine, iki adımlı doğrulama kodu göndermek için kullanılacak alternatif bir e-posta da ekleyebilirsiniz.

Bir Gmail hesabı oluştururken , YouTube , Google Play ve Google Plus gibi diğer kişiselleştirilmiş hizmetlere erişmenizi sağlayan otomatik olarak bir Google hesabı oluşturursunuz . Not: Halihazırda var olan bir hesapla aynı kimliğe veya Kullanıcı Adına veya postaya sahip yeni bir Gmail hesabı oluşturamazsınız.

Gmail Gelen Kutunuza Nasıl Erişilir?

Gmail’e kayıt olur olmaz, gelen kutunuza yönlendirileceksiniz. Orada, ilk e-postanızı zaten aldığınızı göreceksiniz: Gmail ekibinden bir hoş geldiniz e-postası.

Gelen kutunuzun üst kısmında, e-posta yönetiminizde size yardımcı olması için üç sekmenin oluşturulduğunu göreceksiniz: Birincil , Sosyal ve Promosyonlar :

Gmail, kullanıcılarına, kişisel imzanın yanı sıra özelleştirilmiş filtreler ve etiketler oluşturma da dahil olmak üzere, gelen kutusu özelleştirmesi için birçok seçenek sunar . Bu seçenekler Hesap Ayarlarınızda bulunabilir .

Yorum yapın