Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: Murat Kurum İstanbul İçin Bir Fırsat

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Cumhur İttifakı’nın İBB Başkan Adayı Murat Kurum’u İstanbul için önemli bir fırsat olarak değerlendirdi. Özbek, ikili arasındaki iş birliğini ve Murat Kurum’un Türkiye’ye hizmet eden kişiliğini vurgulayarak, bu görüşmenin sosyal medyada geniş yankı uyandırdığını belirtti.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: Murat Kurum İstanbul İçin Bir Fırsat

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’u ağırlayarak, “Sayın bakanın İstanbul için bir şans olduğunu, faaliyetlerini özellikle İstanbul’un ihtiyaçları çerçevesinde sürdüreceğinden ben son derece eminim” şeklinde ifadeler kullandı. Özbek’in bu sözleri, sosyal medyada geniş bir yankı buldu.

Murat Kurum ve Galatasaray İlişkisi

Cumhur İttifakı’nın İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Galatasaray Kulübü’nü ziyaret etti. Ziyarette, Kurum’u Galatasaray Başkanı Dursun Özbek karşıladı. İkili, gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Basın toplantısında Özbek, Murat Kurum için “İstanbul için bir şans” ifadesini kullandı.

Türkiye’ye Hizmet Eden Kişilik

Dursun Özbek, Murat Kurum’un sarı kırmızılı camiayla olan ilişkisinin 7-8 sene öncesine dayandığını ve 6 Şubat deprem felaketinde yakın bir iş birliği içinde olduklarını belirtti. Özbek, “Sayın bakan, daha önceki icraatları çerçevesinde gerek Galatasaray, diğer kulüplerle devamlı ilişkide olan, önemli, Türkiye’ye hizmet eden kişiliği var. Dolayısıyla sayın bakanla bizim Galatasaray olarak buluşmamız bundan 7-8 sene evveline kadar gidiyor. Özellikle kendisinin 6 Şubat’taki deprem felaketinde çok yakın iş birliğimiz oldu” şeklinde konuştu.

Depremin Ardındaki İş Birliği

Dursun Özbek, Murat Kurum’un depremin ilk gününden itibaren bölgede olduğunu ve Galatasaray ile iş birliği içinde olduklarını dile getirdi. “Orada verdiğimiz hizmetin öncülüğünü kendisi yaptı. Konteyner kent yaptık. Şu anda yaşam orada devam ediyor. Bölgeden verilen göç sebebiyle kalıcı konutun önemini söyledi, biz de 300 konutun yapımını üstleneceğimizi söyledik ve protokol yaptık. Sayın bakanımıza verdiğimiz sözleri tek tek yerine getiriyoruz. Sayın bakanımın İstanbul’a bakış açısını çok iyi biliyorum. Kendisiyle defalarca bunları konuşma fırsatımız oldu. Şahsi kanaatim, sayın bakanın İstanbul için bir şans olduğunu, faaliyetlerini özellikle İstanbul’un ihtiyaçları çerçevesinde sürdüreceğinden ben son derece eminim” dedi.