Finlandiya Asgari Ücret, Eğitim Sistemi, Nüfusu Kaç? ✔️ 2022

Finlandiya asgari ücret ne kadar? Finlandiya eğitim sistemi ve Finlandiya nüfusu kaç? Bu konuları öğretmek için değerli okuyucularımıza Finlandiya rehberi yazdık. Finlandiya başbakanı Sanna Marin hanımefendi seçilmiştir. Finlandiya para birimi Euro’dur. Geçtiğimiz yıla kadar Fin Markkası kullanılıyordu. Finlandiya başkenti Helsinki şehridir. Finlandiya dili Fince‘dir. Finlandiya hava durumu ülkemize göre daha soğuktur. Finlandiya saati bizimle aynıdır. Finlandiya nerede diye sorarsanız eğer Avrupa’nın kuzeyinde Baltık denizinin kıyısıdır. Finlandiya uçak bileti şu anda 7200 TL‘dir.

Finlandiya Asgari Ücret Ne Kadar?

Finlandiya asgari ücret ne kadar öğrenelim. Asgari ücret konusunda dünyanın gerisinde kaldık. Diğer ülkelere göre bir hayli yüksektir. Ülke vatandaşımız gidip çalışmak istiyor. Finlandiya iş başvurusu yapmanın yollarını arıyoruz. Finlandiya Asgari Ücret gayet yüksek ücrete sahiptir. Ama daha önemlisi haftada 4 gün ve sadece 6 saat çalışılıyor. Bizler ülkemizde haftada 50 saat çalışıyoruz neredeyse:) Finlandiya haftalık çalışma saati bize göre gayet avantajlıdır. Finlandiya işçi alımı belirli aralıklarla yapıyor. Finlandiya göçmenlik başvurusu yapmak için konsolosluğa gidebilirsiniz. Finlandiya ev kiraları, ekmek fiyatı, en çok kazandıran meslekler ve Finlandiya ekmek fiyatı da makalemizde yer almaktadır.Finlandiya asgari ücret saat başı hesaplanır. Güncel olarak 17 Euro‘dur. Buna göre aylık kazanç ise 5000 Euro rakamını geçebilmektedir. Bununla birlikte, Finlandiya Asgari Ücret bile bu fiyatlarda iken Finlandiya vatandaşı olanları aylık ortalama gelirleri 7000 – 8000 Euro ortalamasındadır. Refah seviyesi gerçekten çok yüksektir.Finlandiya’da yaşam şartları farklı Avrupa ülkeleri baz alındığında neredeyse hepsinden iyidir. IMF kaynaklı Finlandiya ülkesi raporuna istinaden, kişi başı gelir en yüksek ülkelerden biri gösterilmiştir. 50.000 puan almıştır. Dünyanın en rahat 20 ülkesi arasında gösterilmiştir.Finlandiya asgari ücret ve normal halkın geliri aşağıda belirtilmiştir;Finlandiya’nın en fazla gelir sağladığı iş sanayi ve teknoloji alanında olmuştur. Finlandiya vatandaşlarının geneli bu alanlarda istihdam edilmektedir. Finlandiya gelişmekte olan ülkeler arasında yer almaktadır. Ekonomisi gayet iyi işlemektedir. Finlandiya asgari ücret çalışma saati baz alındığında çok yüksektir. Halk asla ekonomik sıkıntı çekmemektedir. Finlandiya maaş konusunda cömert davrandığı için halk halinden gayet memnundur. Kültür seviyesi çok yüksek bir millettir.

Finlandiya Eğitim Sistemi Nasıl İşliyor?

Finlandiya eğitim sistemi nasıl işliyor. Finlandiya’da okumak nasıl? Öğrenciler için bulunmaz nimet diyebiliriz. Finlandiya’nın başarısının anahtarı, eğitimi bir ayrıcalık değil, bir hak olarak görmektir. Finlandiya, her Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı anketinde en iyi ülke olmuştur. Ülke, vatandaşlara hiçbir çıkmaza girmeden ücretsiz eğitim sunmak için tasarlanmış kapsamlı bir eğitim yapısı inşa etti. Finlandiya’nın eğitim sistemi son zamanlarda çok konuşuluyor. Dünyanın en başarılı eğitim sistemleri arasında kendine yer edinmiştir.Okuma, bilim ve matematikte rutin olarak Amerika Birleşik Devletleri’nden daha iyi performans gösteriyor. Ancak birisine Finlandiya okulları hakkında neyin bu kadar harika olduğunu sorun ve genellikle size bir veya üç bilgi verilir. Daha kısa okul günleri var. Standart testler yapmazlar. Her öğrenci sıkılmadan ders işlemelidir.Unutmayın, eğitime eşit erişim Finlandiya’da anayasal bir haktır. Öğrencilerden yalnızca kitap, ulaşım ve diğer okul malzemeleri için ödeme yapmaları istenmektedir ve öğrencilere mali yardım hazırdır. Finlandiya Üniversiteleri iki türe ayrılır: Normal üniversiteler ve uygulamalı bilimler üniversiteleri. Üniversiteler bilimsel araştırmaya odaklanırken, uygulamalı bilimler üniversiteleri pratik uygulamaları konu edinir. Öğrenciler genellikle, çalışmalar, seçmeli dersler ve bir projeden oluşan dört yıllık tam zamanlı eğitimde bir lisans derecesi alırlar. Yüksek lisans dereceleri beş ila altı yıl sürer ve kural olarak, öğrenciler hemen bir yüksek lisans için çalışmaya kabul edilir.

Finlandiya Nüfusu Kaç?

Finlandiya nüfusu ne kadar öğrenelim. 2022 yılında yapılan resmi sayım rakamlarına göre 5.7 milyondur. Nüfus düşük olduğu için yaşam rahat, refah seviyesi yüksektir. Maalesef Finlandiya nüfusu kadar mülteciye sahibiz ?

 • Finlandiya’nın mevcut nüfusu 6 Haziran 2022 Pazartesi itibariyle 5.557.266’dır 
 • BM verilerine göre Finlandiya 2020 Nüfusunun Yıl Ortasında 5.540.720 kişi olduğu tahmin ediliyor .
 • Finlandiya nüfusu , toplam dünya nüfusunun %0.07’sine eşittir .
 • Finlandiya, nüfusa göre ülkeler (ve bağımlılıklar) listesinde 116. sırada yer alıyor .
 • Finlandiya’da nüfus yoğunluğu Km başına 47 kişi ).
 • Toplam arazi alanı 303.890 Km2’dir (117.333 mil).
 • Nüfusun % 86,1’i şehirde yaşamaktadır. (2020’de 4.771.979 kişi).
 • Finlandiya’da ortalama yaş 43.1’dir .

Finlandiya Ev Kiraları

Finlandiya ev kiraları buraya taşınmak isteyen insanlar tarafından son günlerde bir hayli araştırılıyor. Finlandiya’da ev fiyatları bize göre pahalıdır. Lakin sakın aldanmayın pahalı gözükmesine zira Finlandiya asgari ücret bize göre çok yüksek olduğu için sıkıntı olmamaktadır. Tabi yerel halkın maaşı asgari ücretin bir hayli üstüdür. Rahatlıkla Finlandiya bayrağı altında yaşayan insanlar, ev alıp ev kiralayabilirler. Finlandiya’nın kent merkezinde bulunan yerleşim yerlerinde 1+1 diye tabir edilen küçük evler 800€ civarındadır. 2+1 ya da daha geniş konforlu olan 3+1 evlerin kiraları 1250€ ile 1500€ arasında değişim göstermektedir. Finlandiya da asgari ücret alan bir kişi maaşının %20 si ile rahatlıkla ev tutabilir.

Finlandiya’da En Çok Para Kazandıran Meslek Grupları Nelerdir?

Finlandiya’da en çok para kazandıran meslek guruplarını sizin için araştırdık;

 • Lojistik firma yöneticiliği
 • Yayınevi müdürlüğü
 • İcra ve yönetim kurullarının başkanlıkları
 • Pazarlama müdürü
 • Genel Müdür
 • Çağrı Merkezi Operatörü
 • Şube Müdürü
 • Mali Üst Birim Danışmanı
 • Nakliye, Kargo ve Havaalanı taşımacılığı
 • Futbol takımı teknik sorumlusu
 • Kurumların satış müdürleri
 • Avukatlık
 • Doktor

Finlandiya Pahalı mı?

Finlandiya pahalı mı? diye sorarsanız bizim para birimine göre evet. Lakin orada kazanç elde eden insanları düşündüğümüzde Finlandiya asgari ücret 5000 euro olduğu için çok ama çok rahattır ve yaşam ucuzdur. Finlandiya, refah seviyesinin oldukça yüksek olması, sanayi atılımları ve istihdam alanlarının fazlalığı, teknolojik yatırımlar, iş bulma şansları, tarım ürünleri bolluğu ve az iş gücü konularından ötürü tam yaşanılacak ülkeler arasına adını yazdırmış
tır.Finlandiya’da halk haftada sadece 4 gün çalışmaktadır. Haftanın diğer 3 günü ise izin yapıyorlar. Keşke bizde de böyle olsa dediğinizi duyar gibiyim ? Bu minvalde insanlar yorulmadan çalışmanın tadına varırlar. Dünyadaki diğer ülkeler ile karşılaştırıldığında Finlandiya, tam yaşanacak ülke diyebiliriz. Finlandiya Asgari ücret rakamı yükseldiği için halkın yaşam kalitesi ve alım gücü de pozitif anlamda seyretmiştir. İnsanın Finlandiya’ya yerleşmek isteği geliyor.

Finlandiya’da Ne İş Yapılabilir?

Finlandiya’da ne iş yapılabilir? İlk kez ziyaret edecek insanların orada çalışabileceği çok fazla iş kolu bulunmaktadır. Şunu düşünün Finlandiya asgari ücret bile alsanız rahatlıkla 1000 Euro memlekete gönderebilirsiniz. Kalan 4000 euro ile paşa gibi geçinirsiniz. Finlandiya kızları da çok güzel birini bulup evlenerek Finlandiya vatandaşlığı almak için uğraşırsınız. Finlandiya ya nasıl gidilir diyen arkadaşlar pasaportunuz varsa Finlandiya vizesi almak için başvurabilirsiniz.

 • Cankurtaran olmak
 • Tezgahtarlık
 • Mağaza müdür yardımcılığı
 • Market Kasiyeri
 • Benzin İstasyonu pompacılık
 • Bebek Bakıcılığı
 • Kişisel Yaşam Koçu
 • Yaşlı bakımı
 • Turizm alanında faaliyetler
 • Garsonluk
 • Vale hizmetleri

Finlandiya’da Ekmek Fiyatı

Finlandiya’da ekmek fiyatı halkın parası çok bol olduğu için market sepetleri ağzına kadar rahatlıkla doldurulabiliyor. Normal ekmek fiyatı Finlandiya’da 2.5 € gibi düşük bir fiyattır.Bugün sizler ile Finlandiya asgari ücret, Finlandiya eğitim sistemi ve Finlandiya nüfusu ne kadar öğrenmiş olduk. Finlandiya’da yaşamak ile ilgili merak ettiğiniz farklı şeyler varsa yorum ile sorunuz.

Yorum yapın