Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

FATİH ALTAYLI’YA İKİ AYRI SUÇLAMADAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Fatih Altaylı, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla gündemde. İki ayrı soruşturma sebebiyle ifadeye çağrılan Altaylı’nın sözleri tartışma yaratıyor.

FATİH ALTAYLI’YA İKİ AYRI SUÇLAMADAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İsmail Aydemir’e saldıran kişiyle ilgili “suçu ve suçluyu övme” suçundan Fatih Altaylı hakkında resen soruşturma başlattı.

İstanbul’da düzenlenen “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” yürüyüşünde yaşanan olayın ardından, taşıdığı bayrak yüzünden İsmail Aydemir’e yumruk atan bir üniversite öğrencisi, E.A., gündeme gelmişti.

Bu olayın ardından sosyal medya hesabından “Eline sağlık” paylaşımında bulunan Fatih Altaylı hakkında, “suçu ve suçluyu övme” suçundan soruşturma başlatıldı. Altaylı, bu durumla ilgili ifade vermeye çağrıldı.

Başsavcılık Ayrıca, Ankara’da düzenlenen bir mitingle ilgili paylaştığı sözler nedeniyle de ayrı bir soruşturma başlattı.

Fatih Altaylı’nın, 24 Aralık 2023’te video paylaşım platformunda yaptığı bir yayında, Ankara’da gerçekleşen “İsrail ve PKK’ya Lanet Mitingi”ne katılanlarla ilgili kullandığı ifadeler sebebiyle “halkın bir kesimini kin ve düşmanlığa alenen tahrik ve aşağılama” suçundan ayrı bir soruşturma açıldı. Altaylı bu soruşturma kapsamında da ifadeye çağrıldı.

NE YAŞANDI?

İstanbul’daki yürüyüşün ardından İsmail Aydemir’e yumruk atan üniversite öğrencisi E.A., taşıdığı Kelime-Tevhid bayrağı sebebiyle saldırmıştı.

Bu olay sonrasında Fatih Altaylı’nın yapmış olduğu “Eline sağlık” paylaşımı dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak Altaylı daha sonra bu paylaşımını kaldırdı.