Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Bu sayfadan faizsiz kredi veren bankalar listesine ulaşabilir, 2021 yılında devletin faizsiz kredi desteklerinin hangileri olduğunu inceleyebilirsiniz.

Nakite ihtiyacımız olduğunda hemen bankalara kredi başvurusu yapmak için gidiyoruz. Peki bankaları faizli ve faizsiz diye siz de ayırıyor musunuz? Faizsiz kredi veren bankalar hangileridir diye merak edenlere özel olarak bu sayfamızı hazırladık. İslam dini esaslarına göre hareket eden ve kar payı ile kredi veren bankalar aşağıda yer almaktadır. Siz de kredi kullanmak istiyor ancak faizli kredilerden kullanmak istemiyorsanız bu sayfamızı incelemeye devam edebilirsiniz. Faizsiz kredi çekmek isteyenlere özel olarak bu sayfamızda hangi bankaların faizsiz kredi verdiğini, hangi devlet kurumlarının iş kurmak veya işini geliştirmek isteyenlere faizsiz kredi desteğinde bulunduğunu araştırdık.
 


Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2023
Ülkemizde hizmet veren bankalar faiz ile gelir elde ederken, katılım bankaları olarak adlandırılan faizsiz kredi veren bankalar ise kar payı oranları ile çalışmalarına devam etmektedir. İslami bankalar olarak da bilinen katılım bankalarının yanı sıra pek çok devlet kurumu ve özel kurum; iş kurmak isteyenlere veya işini geliştirmek isteyenlere özel olarak faizsiz kredi desteğini sürdürmektedir. Ayrıca bazı özel ve devlet bankaları da bazı dönemlerde faizsiz veya düşük faizli olarak kredi vermektedir. Kişiye özel olarak çıkartılan bu kredi kampanyalarını takip ederek siz de faiz olmadan kredi çekebilirsiniz. İşte faizsiz kredi veren bankalar listesi:

 • Albaraka Türk
 • Türkiye Finans
 • Kuveyt Türk
 • Ziraat Katılım
 • Vakıf Katılım
 • Emlak Katılım
 • İş Bankası
 • Denizbank
 • Halkbank
 • Garanti BBVA
 • Yapı Kredi
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası


Faizsiz Kredi Nedir, Nasıl Başvuru Yapılır?

Faizsiz kredi, yukarıda da belirttiğimiz gibi devlet kurumlarının ve bankalarının sıfır faizli veya kar payı oranları ile verdikleri kredilerdir. Devlet ve özel katılım bankaları kar payı sistemi ile çalışırlar, bundan dolayı bu bankalarda faiz yerine kar payı ile hizmet verilir. Ancak kar payı oranları da diğer bankaların kredi faiz oranları sistemi ile aynıdır. Yani faizsiz krediden, sıfır masraflı kredi anlamını çıkartıyorsanız yanılıyorsunuz. Faizsiz kredi veren bankalar da ticari faaliyetlerine devam etmeleri için kar etmeleri gerekmektedir. Bu bankalar İslam Dini esaslarına göre kredi verirler ve bu kredilere de faizsiz kredi denilmektedir.

Ayrıca ülkemizde hizmet verenKOSGEB,TKDK,KGFgibi kurumlar da faizsiz kredi vermektedir. Bu kurumlar esnaflara, KOBİ’lere, iş kurmak isteyen girişimcilere, ev hanımlarına, çiftçilere özel olarak faizsiz kredi desteğinde bulunmaktadır.

100 Bin TL Faizsiz Kredi Veren Bankalar

3 Bin TL, 7 Bin TL, 10 Bin TL, 20 Bin TL, 50 Bin TL veya 100 Bin TL faizsiz kredi çekmek istiyorsanız, siz de katılım bankalarını tercih ederek uygun kar payı oranları ile hemen kredinizi çekebilirsiniz. “Helal Kredi” olarak adlandırılan İslami kredi veren bu bankalar, devlet ve özel olarak ikiye ayrılmaktadır. Size en uygun gelen bankayı tercih ederek ilgili bankanın internet şubesi veya direkt şubesine giderek faizsiz kredi bşavurusu yapabilirsiniz. Türkiye’de toplamda 6 adet faizsiz katılım bankası bulunmaktadır:

Vakıf Katılım (Devlete ait)

Emlak Katılım (Devlete ait)

Ziraat Katılım (Devlete ait)

Kuveyt Türk (Kuveyt finans kuruluşlarına ait)

Albaraka Türk (Sermayenin büyük bölümü yabancı ortakların)

Türkiye Finans (Sermayenin büyük bölümü The National Commercial Bank ait)

100.000 TL – 120 Ay Vadeli Faizsiz Konut Kredisi

BankaKâr Payı OranıAylık Taksit
Kuveyt Türk Konut Kredisi%1,641.911 TL
Vakıf Katılım Konut Kredisi%1,601.880 TL
Albaraka%1,491.794 TL
Ziraat Katılım%1,701.959 TL
Türkiye Finans%1,762.007 TL

Güncelleme: 11 Ocak 2021

Faizsiz Kredi Şartları

2021 yılında siz de faizsiz kredi veren bankalardan anında sıfır faizli kredi çekmek istiyorsanız, belli kredi çekmek için gereken şartları taşımanız gerekiyor. İşte faizsiz kredi çekme şartları:

 • T.C. vatandaşı olmak.
 • 18 yaşını doldurmak.
 • Gelir belgesine sahip olmak.
 • Kredi notunun iyi olması.
 • Kredi sicilinin temiz olması.
 • Devlet teşviklerinden yararlanılacaksa, ilgili kurumun şartlarını taşımak.

Faizsiz Kredi Veren İslami Bankalar

Devlete ait ve özel faizsiz kredi veren İslam bankaları olarak bilinen katılım bankaları, Türkiye’de toplamda 6 adet olarak hizmet vermektedir. Devlet bankaları arasında hizmet veren faizsiz katılım bankaları Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Emlak Katılım’dır. Faizsiz İslam bankalarının özel tarafında ise Kuveyt Türk, Albaraka Türk ve Türkiye Finans Katılım Bankaları bulunmaktadır. Türkiye’de bu bankaların yoğun şekilde tercih edilmesinin birinci nedeni “Helal Kredi” vermelerinden dolayıdır. Siz de bu bankalardan birisine başvuru yaparak helal kredi ile konut kredisi, ihtiyaç kredisi veya taşıt kredisi çekebilir, uygun kar payı oranları ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.Albaraka Türk Faizsiz Kredi

Albaraka Türk, 1985 yılından günümüze kadar hizmetine devam etmiş faizsiz kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Uygun kar payı oranları 2018 ile siz de Albaraka’dan kredinizi kullanabilirsiniz. 

Faizsiz Kredi Nedir?

Faizsiz kredi, banka veya finans kuruluşlarının verdiği kredilerin geri ödemesinde faiz işletilmeden verilen paranın aynı şekilde geri alınmasıdır. Ancak hiçbir banka veya finans kuruluşundan faizsiz kredi almak mümkün değildir. Ancak bazı şartlar tamamlanırsa faizsiz krediler kullanılabilir. Katılım Bankaları ise İslami koşullara uygun olarak hareket eden ve hizmet veren bankalardır ancak bu bankaların çalışma şekli de “faizsiz bankacılık” olarak geçse de, verilen kredinin üzerine “kar payı” eklenerek kredi kullandırılmaktadır. Katılım bankalarında faiz yerine kar payı oranlarıyla hizmet verilir. İslam Dini esaslarına uygun olarak hizmet veren bu bankalarda faiz asla kullanılmaz ancak şuraya dikkat etmek gerekir “Faizsiz kredi demek, sıfır faizli kredi demek değildir. Bankaların faaliyetlerine devam etmesi için verdikleri kredilerde “kar” elde etmesi gerekmektedir. Bu nedenle bu bankalar “kar payı oranları” ile müşterilerine kredi verirler. Sizde faizsiz kredi veren bankalardan 2020 yılında kredi başvurusu yaparak taşıt, konut yada diğer finansmanlara özel olarak destek kredileri alabilirsiniz. 

Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz taşıt kredisi çekmek istiyorsanız siz de aşağıda yer alan uygun kar payı oranları ile katılım bankalarına kredi başvurusu yapabilirsiniz. Faizsiz araç kredisi hesaplama yaparak aşağıda bankaların kar payı oranları ile karşılaştırma yaptık. Siz de bu bilgileri inceleyerek taşıt kredinizi kullanabilir ve araç satın alabilirsiniz.Türkiye Finans Faizsiz Kredi

Tamamı yerli sermaye ile 1991 yılında kurulmuş Türkiye Finans Bankası’ndan siz de faizsiz kredi kullanabilirsiniz. Uygun kar payı oranlarıyla konut, taşıt finansmanları için bankanın şubesine gidebilir veya internet şubesi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Faizsiz olarak yukarıda yer alan bankalardan siz de uygun kar payı oranlarıyla kredinizi kullanabilirsiniz. Bu bankaların internet sitesine giriş yaparak kra payı oranlarına göz atabilir ve kredi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bu sayfamızdan faizsiz kredi veren bankalar listesine ulaşarak, faizsiz krediler kar payı oranları 2020 yılına ait güncel bilgilere göz atabilir ve katılım bankalarını karşılaştırabilirsiniz.

Yorum yapın