Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen: “Aday Gösterilmeme Şaşırdım”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 25 yılın ardından CHP tarafından aday gösterilmeyince duygularını Sözcü TV’de paylaştı. Anket sonuçlarına göre yaşanan kırılmanın ardında, “Bizi istemeyenler kim?” sorusu da gündeme geldi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen: “Aday Gösterilmeme Şaşırdım”

Değişim Rüzgarları Eskişehir’de Esti

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini 25 yıl sürdürdükten sonra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından bu sefer aday gösterilmeyen Yılmaz Büyükerşen, yaşanan süreci ve duygularını paylaştı. CHP’nin Parti Meclisi toplantısının ardından değişime giden Eskişehir’de, Büyükerşen’in önerisi üzerine belediye genel sekreteri Ayşe Ünlüce aday gösterildi. Ancak, yaşanan bu gelişme Büyükerşen’in kırgınlığını beraberinde getirdi.

“Üç Belediye Başkanı, Üçümüz de Kırıldık”

Sözcü TV’de İpek Özbey’e konuşan Büyükerşen, aday gösterilmemesine şaşırdığını belirterek, “Dediler ki ‘Anket yaptırıyoruz’. ‘Ne anketi yaptırıyorsunuz?’ Bana imalı bir şekilde, ‘Sizin de yaşınız 86 oldu, biliyorsunuz yenilikçiler var. Yenilik isteniyor’ dediler. Anket sonuçlarına göre genel memnuniyetin yüzde 80 olduğunu ancak Eskişehir’de değişim istenip istenmediğini ölçmek adına yapılan anketin kendisini kırdığını belirtti. Büyükerşen, “Üç belediye başkanı, üçümüz de kırıldık” ifadelerini kullandı.

“Kırıldık, Burkulduk Biraz”

Büyükerşen, “25 senede eğer partililerimiz bizi tanımıyorsa anketle tanıması kırıcı bir olaydı” diyerek duygularını şu şekilde ifade etti: “Kırıldık, burkulduk biraz. Üzülmedim ama kırıldım daha doğrusu. Durum basına intikal edince sayın Genel Başkan’a sordular. Sayın Genel Başkan da televizyonda şu sözleri aynen söyledi: ‘Eskişehir Yılmaz hocanın çocuğudur. Çocuğunun geleceği konusunda konuşacağız kendisiyle, öyle belirleyeceğiz.’ Görüşme yaptık, gördüm ki benim çocuğumu ben elbetteki güvenebileceğim bir vasiye teslim ederim.

“Adaylıkta Israr Ettiğimi Söyledim”

Büyükerşen, adaylıkta ısrar ettiğini ve genel sekreterine öneride bulunduğunu belirterek, “Eğer beni seçmezseniz, başvurumu geri çekerim. Bu, Türkiye’de CHP’nin kadın eleman eksikliğine örnek olur. Cesaret gelir Türkiye’deki bütün aydın, entelektüel Atatürkçü kadınlara” dedi.

“Bizi İstemeyenler Kimdir?”

Büyükerşen, Genel Başkan’a cesaretle “Bizi istemeyenler kimdir?” sorusunu yöneltti ve “Çok kalabalık değiliz, 15 kişiyiz” cevabını aldı. Kimler olduğunu bilmediğini ancak içlerinden bir tanesini tanıdığını söyleyen Büyükerşen, “Bunlardan bahsetmeye gerek yok” dedi.